Genel

Call of Duty: Legends Of War Mobile ve Emulatör Oyuncuları Ayrılacak

Henüz çıkış tarihi kesinleşmeyen, ama 2019 yılı içerisinde Android ve iOS platformları için oyun severler ile buluşması beklenen Call of Duty: Legends Of War Mobil oyununun en çok merak edilen sorusunun cevabı belli oldu.

Call of Duty: Legends Of War Mobile ve Emulatör Oyuncuları Ayrılacak

İsim hakları Activision’a ait olan, dağıtımını Tencet’in yapacağı ve Tencent çatısı altında faaliyet gösteren Timi Studio’nun ortaklaşa geliştirdiği Call of Duty Mobile oyununun en çok merak edilen konularından biri de, oyunu mobil cihazlar üzerinden oynayan oyuncular ile Emulatör kullanan oyuncuların aynı sunucularda eşleşip eşleşmeyeceği.

Bu durum hakkında sorulan sorulara cevap veren bir Tencent yetkilisi;

“Emülatör ve çevre birimlerinin (Gamepad veya harici Mouse Klavye birimleri) eşleşme mekanizması hakkında sorular soran birçok oyuncu gördüm. Test yaparken, Emülatör ve çevre birimlerini kullanan oyuncuların cep telefonunu kullanan oyuncuların ayrı ayrı maçlara katılmalarını sağlayacağız. Onları aynı sunucuda eşleştirmek haksızlık olur! Sistem oyuncuyu hangi platformdan oynadığını tanımlayacak ve farklı savaşçılarla eşleştirecektir. Sadece Emülatör oyuncuları ile eşleştirme değil, aynı zamanda çevre birimleri (Bluetooth fare ve klavye) kullanan oyuncular bir eşleme sunucusuna atanacak. Tüm oyuncular için adil bir oyun deneyimi sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

 

şeklinde durumu özetledi.

Call of Duty: Legends Of War Oyunu Tencent Emülatöre Gelebilir

Tencent firması Çinde faaliyet gösteren bir oyun dağıtıcı görevi üstlenmektedir. PUBG mobile oyununu geliştiren Lightspeed ve Timi Studio gibi birçok oyun yapımcısını bünyesinde barındırarak pazardaki hakimiyetini kimseye kaptırmamakta kararlı gibi görünüyor. Son zamanlarda PUBG Mobile oyuncularının büyük çoğunluğunun bir mobil oyun olmasına rağmen Emülatör üzerinden oynaması ise Tencent Firmasının PC için geliştirmiş olduğu Android tabanlı bir Emülatörünün etkisi çok büyük. Tencent’in bu Emülatörü geliştirmesinin en büyük sebebi ise Mobil oyuncular ile Emülatör oyuncularını birbirinden ayırmak.

Bu bağlamda, Tencent firması zaten kendisinin geliştirmiş olduğu Call of Duty: Legends Of War Mobile oyununu tıpkı PUBG mobile oyununda olduğu gibi yine kendi Emülatörü olan Tencent Gaming Buddy’e getirmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Firmanın bu oyunları neden Emulatöre getirdiğini ise şöyle açıklayabiliriz; Zaten hali hazırda bilgisayarlar için birçok farklı firmanın geliştirdiği birçok farklı Android Emülatörler bulunuyor. Tencent kendi oyununun başka emülatörler üzerinden oynanmasından ise kendi Emülatöründen oynanmasını tercih etmiş olabilir. Bu sayede hem oyuncu istatistiğini daha kolay tutabilirken, hem de Mobil üzerinden oynayan oyuncular ile Emülatör üzerinden oynayan oyuncuları kolaylıkla farklı sunucuda eşleştirebilir.

Çıkış Tarihi

Call of Duty: Legends Of War Mobile oyununun hala kesin bir çıkış tarihi bulunmuyor. Tencent firması oyunun hala test aşamasında olduğunu ve üzerinde çalışılması gereken hala çok fazla düzenlemenin olduğunu belirtti. Oyuncular için tüm bu düzenlemelerin en çabuk şekilde sonuçlanmasını umduklarını ve yakın zamanda yeni bir açık test sürümünün oyunseverler ile buluşacağını belirtti. Açık beta test sürümünün dahi tam olarak ne zaman oyuncular ile buluşacağı da bilinmiyor. Bu durumda biz oyun severler olarak beklemekten başka bir seçeneğimizin olmadığı aşikar.

Call of Duty: Legends Of War Mobile oyunu hakkında en yeni bilgileri ve çıkış tarihine ait yeni haberleri sizlere ulaştırmak için araştırmaya devam ediyoruz. Lütfen gelişmeler için takipte kalın.

Aşağıda oyunun ilk açık test sürümüne ait kendimce oynadığım bir oynanış videosu vardır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.