EklentilerMinecraft

Çiftlik ve Traktör Modu Minecraft

Minecraft’ın mevcut tarım sisteminin çok basit olduğunu ve oyunun bir Tarım Güncellemesine ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz? 

Bu eklenti, Minecraft çiftçiliğini geliştirmek için birkaç harika özellik getiriyor. Bu eklenti ile ilgili en harika şey traktör! Sürme, dikim ve hasat için süper işlevsel aletleriyle kullanıldığında çok işlevseldir. Traktör, yakıt doldurma ve yakıt tüketimi mekaniği ile tamamlanmıştır. Bu eklenti aynı zamanda traktöre yakıt sağlamak için tüm yakıt yapma mekanizmalarını da içerir ve bunu hem hayatta kalma hem de yaratıcı oyun modlarında elde edebilirsiniz. Keçi eti dahil bazı yeni yiyecekler de var. Keçinin kendisi şu anda eklentideki tek hayvandır. Bu eklentinin tamamlanması biraz zaman aldı ve gelecekte güncellemeler alacak! Yeni hayvanlar gibi şeyler dahil.

Oluşturan:  Jean Lucas  (Twitter Hesabı),  Will P. (@FreeWillyMC)

Traktör, en kullanışlı özellik!

Traktör, çiftliğiniz için en kullanışlı özelliktir. Bu traktörle çok daha kolay sürüp ekebilir ve hasat edebilirsiniz! Bir traktör yapmak için çok fazla demire ihtiyacınız olacak. Hayatta kalma dünyanızda bir traktöre sahip olmak istiyorsanız madenciliğe başlasanız iyi olur! Aşağıda, bir traktörün sıfırdan nasıl monte edileceğini göreceğiz!

 

Traktör Parçaları Hazırlama

Bir traktörü monte etmek için, her traktör parçasını ayrı ayrı işlemeniz gerekecektir. Her birinin nasıl işleneceğini görelim!

Traktör Gövdesi


Traktör Çatısı


Traktör Arka Tekerleği


Traktör Ön Tekerleği


Eksen Üzerinde Traktör Arka Tekerlekleri


Eksen Üzerinde Traktör Ön Tekerlekleri


Traktör Direksiyon Simidi


Traktör Montajı

Artık traktörün her bir parçasının nasıl işleneceğini bildiğimize göre, onu nasıl monte edeceğimizi görelim.

İş istasyonu

 

Bir traktörü monte etmek için iş istasyonuna ihtiyacınız olacak. Traktörün her bir parçasını bir araya getirip kullanmanız için bir araya getirmenizi sağlayacak bir “blok” dur.

Bir iş istasyonunu yok etmek için, art arda beş vuruş yapmalısınız. Bir kazma tutarsanız, sadece üç vuruş yeterlidir! Onu yok ederken eşya düşecek. Yaratıcı moddaysanız, iş istasyonu bir vuruşla kaldırılır ve öğeyi düşürmez!

İş İstasyonu Arayüzü

İş istasyonu Arayüzünü açmak için, iş istasyonuna sağ tıklayın veya dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız sadece etkileşim düğmesine tıklayın. Kullanmak için traktör parçalarını bir araya getirin. Tamamlanmış traktörü alana kadar iş istasyonunda iki parçayı bir araya getirip birleştirilmiş parçaları alıp başka bir parçayla birleştirerek bunu dört kez yapmanız gerekecektir.

 

Traktör Özellikleri

  • Traktörü suya veya lav veya aleve sürerseniz, traktör yok edilecek ve traktör düşecektir.
  • Bir traktörü yok etmek için, eğer hayatta kalırsanız ve traktör düşürülürse beş vuruş yapmalısınız. Yaratıcı moddaysanız, traktör bir vuruşla kaldırılır ve traktör öğesini düşürmez! Traktöre takılı herhangi bir alet varsa, alet yok edilirken düşecektir.

3B Traktör Araçları (Öğeler)

Bu eklenti, modellenen araçların traktörde bulunmasının yanı sıra, tüm 3D araçları oyuncunun elinde yapar. Bu, düşürüldüğünde de 3D, daha önce Bedrock eklentilerinde hiç kullanılmamış bir şeydir! Traktör aletlerine ek olarak İngiliz anahtarı dışında traktör parçaları da 3D öğelerdir. Bazı 3B öğelerin neye benzediğine bir bakalım!

Bırakılan 3B Öğeler

Oyuncunun eli 3D Öğeler (Birinci şahıs)


Oyuncunun eli 3D Öğeler (Üçüncü şahıs)

Traktör Ataşmanı

Traktörü Çiftçiliğinizde kullanabilmeniz için bazı aletler yapmanız ve traktöre takmanız gerekecektir. Bir seferde yalnızca bir araç kullanabilirsiniz. Her aracın farklı bir kullanımı vardır! Traktöre herhangi bir aleti takmak veya kullanmak için, elinizdeki aletle gizlice gidin ve traktöre sağ tıklayın veya dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız etkileşim düğmesine tıklayın. Her bir aracın nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

Biçme makinesi


 

Tüm uzun otları, büyük ve küçük bitkileri, çiçekleri ve hatta ölü çalıları biçer. Arazinizi temizlemek için bu aracı kullanın! Normalde çıkardığınızda bitkinin düşürdüğü eşyalar düşecektir. Örneğin, uzun otlar bazen tohum düşürür ve çiçekler her zaman kendi kendine düşer, sizin onları toplamanız için hazırdır!

Pulluk


 

Çiftliğiniz için tüm araziyi sürün ve ayrıca çiftçilik yaparken tüm uzun otları ve çiçekleri çıkarın, ayrıca Çim Biçme Makinesi gibi bitkilerden eşyalar bırakın. Bu araç, çaprazlar da dahil olmak üzere yatay olarak dört blok ötede suyunuz yoksa zamanla susuz kalacak ıslak bir tarım arazisi oluşturacaktır.

Fıskiye


 

Bu araç, susuz hale gelen tarım arazilerini sulamak için kullanışlıdır. Bu aracı kullanmak, tarım arazilerinin daha uzun süre sulu kalmasına neden olur! Bu aletin çalışması için, traktöre su sağlamak için bir su kovası ile traktörü kaydırmanız ve sağ tıklamanız gerekir.

 

Hortum

 

Hortumun işlevi yoktur. Bir Sprinkler yapmak için üç hortum kullanılır!

Biçerdöver


 

Tamamen yetiştirilmiş tüm mahsulleri hasat edin ve hazırlanmaları için biraz zamana ihtiyacı olanları bırakın. Eşyaları bırakacak, onları almanız için hazır olacak!

İngiliz anahtarı

 

Anahtar, traktörden herhangi bir aleti ayırmak için kullanılır. Anahtarı kullandıktan sonra, alet almanız için düşecektir. Aleti elinizde tutarken gizlice gidin ve bir alet takılı bir traktöre sağ tıklayın veya dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız etkileşim düğmesine tıklayın.

Traktör Araçları için İşlev Komutları!

Traktör Araçlarını Verin:

  • / function give_tractor_tools

– Oyuncuya yukarıda bahsedilen traktör araçlarından bazılarını verin.

Traktör Araçlarına Yardım:

  • / function help_tractor_tools

– Oyuncunun her bir aracı nasıl kullanacağını bilmesine yardımcı olmak için sohbette metin görüntüler. Bu metin bazı dillere çevrilecektir!

Traktör Su Tüketimi

Traktörün bir su kovasına ihtiyacı var. Bu, Sprinkler’ı kullanmak için gereklidir! Bir su kovası, traktördeki 8 su seviyesine eşittir, takılı bir Sprinkler ile sürüldüğünde her 120 oyun vuruşunda (6 saniye) 1 su seviyesi tüketecektir. Bir su kovası, takılı bir Sprinkler ile kesintisiz çalışan bir traktörde tam olarak 960 oyun tıklaması (48 saniye) sürer.

 

Traktörde bir su sayacı vardır, bu size traktörünüzün ne kadar su seviyesi olduğunu söylemek içindir, direksiyon simidinin sol tarafındadır. Ekran, tüketilen her su seviyesinde küçülecektir!

Yakıt Doldurma Traktörü

 

 

Traktör sadece pancar, patates, yaprak ve diğer “yeşillikler” gibi organik maddelere dayanan Bio-Fuel ile hareket edebilir. Bu yakıtı üretmek için üç makineye ihtiyacınız var: Yağ Çıkarıcı, Biyo-Yakıt Kompresörü ve Biyo-Yakıt Filtresi. Bu yakıtın nasıl üretileceğini adım adım görelim!

Bir makine nasıl kullanılır?

Bir makineyi kullanmak için, makineye bir teneke kutu koymanız ve teneke kutuyu koyduktan sonra, yakıtı oluşturmak için gereken maddelerden birini koymanız yeterlidir. Makine, ürünü yalnızca doğru kutuyu taktıktan sonra kabul eder. Ürünü yerleştirdikten sonra makine çalışmaya başlayacaktır! Makine çalışırken hareketli bir dokuya sahiptir, bu nedenle makinenin işlemi ne zaman tamamladığını bileceksiniz. İşlem tamamlandıktan sonra makine bitmiş ürünü bırakacaktır! Bunu toplamak için bir huni yerleştirebilir veya sadece kaldırabilirsiniz.

Bir makineyi yok etmek için, art arda beş vuruş yapmalısınız. Bir kazma tutarsanız, sadece üç vuruş yeterlidir! Yok ederken, kendini düşürür. Yaratıcı moddaysanız, makine tek vuruşla kaldırılır ve düşürülmez! Makineye bir eşya koyar ve sonra onu yok ederseniz, makine eşyayı düşürür.

Öğeleri makineye çalıştırmak için yerleştirmek için, elinizde doğru teneke kutu ile makineye sağ tıklayın ve teneke kutuyu ürün malzemesine yerleştirdikten sonra veya dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız etkileşim düğmesine tıklayın. Aşağıda her makine için hangi malzemelerin doğru olduğunu göreceğiz!

Yağ Çıkarıcı

 

Yağ Çıkarıcı, ayçiçeklerinden bitkisel yağ çıkarmak için kullanılır. Makineye bir teneke kutu ve bir ayçiçeği koyun!

Teneke kutu:

 

Sebze yağı:


Bio-Fuel Kompresör

 

Bio-Fuel Kompresör, organik materyali yağ ile birleştirerek filtrelenmemiş yakıt haline getirir. Makineye bir bitkisel yağ ve organik bir malzeme koyun!

Organik materyal:

 

Filtrelenmemiş Yakıt:


Biyo-Yakıt Filtresi

 

İşlemin son adımı, filtrelenmemiş yakıtı filtrelemektir. Bu, Biyo-Yakıt Filtresinde yapılabilir. Makineye filtrelenmemiş bir yakıt ve filtre kağıdı koyun!

Filtre kağıdı:


Biyo-Yakıt:


Traktöre yakıt dolduruluyor!

Bir traktöre yakıt sağlamak için, elinizde Bio-Fuel ile gizlice gidin ve traktöre sağ tıklayın veya dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanıyorsanız sadece etkileşim düğmesine tıklayın.

 

Traktör Yakıt Tüketimi

Bir traktör toplam 64 yakıt alır. Her Bio-Fuel Bidonu bir traktöre 8 yakıt uygular, çalışan her 120 oyun tıklaması (6 saniye) için tam olarak 1 yakıt harcanır! Bir traktörü tamamen yakıtla doldurmak istiyorsanız 8 Biyo-Yakıta ihtiyacınız var. Yakıtla dolu bir traktör, durmaksızın çalışırken 7.680 oyun tıklaması (384 saniye) dayanır.

Traktör Yakıt Ölçer

Traktörde bir yakıt ölçer bulunur, bu size traktörünüzde ne kadar yakıt olduğunu söyler, direksiyon simidinin sağ tarafında bulunur. Gösterge, tüketilen her yakıtla birlikte sağa doğru azalacaktır! Ve yakıt tükendiğinde rengi değişecektir. Traktörünüzün yaklaşık olarak ne kadar yakıtı olduğunu öğrenin!

 

  • Yakıt göstergesi yeşil yandığında, traktörünüzde 32’den fazla yakıt vardır.

 

  • Yakıt göstergesi turuncu renkte göründüğünde, traktörünüzde 32 ile 16 arasında yakıt vardır.

 

  • Yakıt göstergesi kırmızı yandığında, traktörünüzde 1 ile 16 arasında yakıt vardır.

Çiftlik hayvanları

Traktörleri bir kenara bırakarak çiftlik hayvanlarından bahsedelim. Advanced Farming Add-on şu anda pek çok hayvan eklemiyor, ancak eklentinin yakında daha fazla hayvanla güncellenmesi bekleniyor.

Keçi

Keçiler şimdilik tek hayvan. Keçi Sütü elde etmek için kova ile sağılabilirler. Bu normal sütle aynı etkiye sahiptir, ancak doygunluk değiştiricisi zayıftır. Keçiler temelde normal bir hayvan gibi davranırlar! Bir keçi öldürüldüğünde biraz keçi eti düşürür, onu fırında pişirebilirsiniz. Ayrıca biraz beyaz yün düşürme şansı da var.

 

Keçi Çeşitleri

Üç çeşit keçi vardır: siyah, kahverengi ve ten rengi. İşte nasıl göründüklerine dair bazı resimler!

Otlama

Keçiler koyun gibi gelişigüzel ot yerler. Ot yerken özel bir animasyonları var! Boynu aşağı bakacak ve başı çimenlere kadar inecektir.

Üreme

Keçiler buğday, havuç veya elma tutan bir oyuncuyu 6 blok içinde takip eder, ancak bu yarıçapın dışına çıktığında onu takip etmeyi bırakır. Bu yiyeceklerle iki keçi yetiştirebilirsiniz, sonra yavru keçi olurlar!

Keçi eti

 

Çiğ keçi etinin beslenmesi 4’tür, pişirildiğinde bu değer 7’dir.

Biraz daha yeni yiyecekler

Gelişmiş Tarım ayrıca bazı yeni yiyecekler ekler. Şu anda sadece birkaç tane var!

Fırında Pancar

 

  • Beslenme:  3

Fırında Havuç

 

  • Beslemesi: 4

 

Video İnceleme

Download/İndir (CloudMail)

Downloadİndir (Mediafire)

İlgili Makaleler

24 Yorum

  1. ABİ BENDE OLMUYOR 2021 YİLİNDAN İTİBAREN YAPTIĞIM BÜTÜN MODLAR HATA NE DERSEN DOSYAYI İNDİRİYORUM VE SONUÇ BELGE OLUYOR MİNECRAFT İLE ACİLMİYOR SADECE BELGE OLUYOR Bİ İLGİLENİRSEN SEVİNİRİM

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.