AndroidiOS

PlayStation Mobile yeni yönetici arayışında

Sony, PlayStation Mobile için yapacağı yeni işe alımlarla birlikte satın alım süreçlerine odaklanmayı planlıyor. PlayStation ilan sayfasından ulaşılabilen pozisyonların detaylarında satın almalar ve büyümeyi hızlandırmaya yardımcı olan diğer fırsatları değerlendirmek gibi sorumluluklar yer almakta.

Açılan ilanlar arasında Director Studio Operations, Project Analys, Sr. Business Development Manager vb. birçok rol bulunmakta. Rollerden ikisi Mobile Strategic Partnerships ve Mobile Game Licensing adı altında öne çıkmakta. Alımlar PlayStation’un merkez ofisine yani San Mateo ofisine yapılacak. Rollerden bazılarında remote çalışma olanağı da bulunuyor.

Sony’nin gerçekleştirdiği 2022 iş segmenti brifinginde mobil platformlara yönelik strateji planı açıklanmıştı. Bu planların arasında lider yeteneklerin işe alınarak merkezi bir ekip oluşturmak da bulunuyordu. Sony’nin bu işe alımları yaparak kendi bünyesinde ve kültüründe geliştireceği oyunları görmek ilginç olacak. Yakın zamanda bilindik şirketlerden bazı yönetici isimlerin Sony’ye transfer olduğunu görmemiz olası bir durum.

Sony’nin elinde mobil cephede şu an pek bir silah bulunmuyor. Fate Grand Order, Wipeout Rush gibi oyunları dolaylı yoldan elinde tutan şirketin gelecek stratejileri mobil için daha agresif olacak. Brifingde görüldüğü üzere PlayStation bu sene yayınlanan oyunların %10’unun mobil platformlara özel olacağını ve bu sayının 2025 mali yılında %20 seviyelerine çıkacağını düşünüyor.

Sony, mobil için gelecek oyunların geliştiricilerle ortak yapılabileceğini veya kendi stüdyolarını kurmak gibi planlara evrilebileceğini belirtiyor. Şirket, dağıtımcı olmanın yanı sıra mobil platformlarda geliştiriciliği de bu şekilde eline alacak.

Kabam, Meta ve Tencent gibi şirketlerden halihazırda alımlar yapmış olan Sony, bu ilanlar ile birlikte alımların devam ettiğini gösteriyor. Şirket yakın zamanda Aaron Yang, Kris Davis ve Olivier Courtemanche gibi tecrübeli isimleri ekibine katarak yoluna devam ediyor.

Kayak: Mobidictum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.