Genel

Samsung, ışın izlemenin Galaxy S23’te nasıl çalıştığını gösterdi

Samsung Galaxy S23, Snapdragon 8 Gen 2’yi sunuyor. Bu yonga akıllı cihazlara RTX denilen ışın izleme teknoloisini kazandırıyor.

Bilgisayar ve konsol grafik kartlarında olduğu gibi, Samsung Galaxy S23’teki video çipi, gerçek ışık ışınlarını, bunların yüzeylerden kırılmasını ve yansımasını simüle etmenize olanak tanır. Bu aynı zamanda gerçekçi gölgeler oluşturur. Bunun üzerine bir Samsung temsilcisi, şirketin bunu nasıl başardığını anlattığı bir video anlattı ve kaydetti.

Samsung, RT’nin (ışın izleme) ortaya çıkmasından önce güneş ışınlarını, yansımaları ve diğer efektleri simüle etmenin zor olduğunu ve nihai sonucun arzulanan çok şey vaat ettiğini söylüyor.

Samsung, oyunları akıllı telefonlar için optimize etmek üzere Epic Games ve Unity ile çalıştıklarını söylüyor . Vulkan mimarisi de yayılmalarına yardımcı oldu. Koreli şirket, RT teknolojisini akıllı telefonlarının diğer modellerine getirmenin yanı sıra Çinli ve diğer ülkelerdeki üreticilerin mobil oyunlarda da aynı performansı elde etmesine yardımcı olmaya çalışacak.

Bu arada, fragmanda video oyunlarının RT’li ve RT’siz nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Bu arada, ışın izleme özellikli Arena Breakout’u denemek için bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.