Android Uygulamalar

Samsung Max VPN, IP adreslerini ve tarama geçmişini topluyor ve bilgilerinizi satıyor

Samsung Max VPN uygulaması, belirli Samsung akıllı telefonlarında yüklü olarak gelmektedir. Bu uygulama sadece VPN hizmeti verilerinizi korumaz, bunun yerine satmaktadır.

Samsung Max VPN, diğer VPN hizmetleri gibi, farklı ülkelerden kullanıcıların mobil uygulama ve oyun geliştiricilerin bölgesel kısıtlamalarını atlama yeteneğidir. Görünüşe göre bir akıllı telefon üreticisinin, özellikle de Samsung’un stok çözümü, üçüncü taraf çözümlerden çok daha iyi ve daha güvenli çalışacak. Ancak işler böyle mi ilerliyor. Eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Reddit kullanıcıları araştırmalarını yaptılar ve Samsung Max VPN‘in gizlilik politikasını okudular. Görünüşe göre Samsung, IP adresleriniz, tarama geçmişiniz, indirilen uygulamalar, konumunuz ve mobil operatörünüz hakkında bilgi toplama işlemlerini gerçekleştiriyor.

Samsung, şirketin kullanıcı verilerini anonim olarak topladığını ve uygulamayı geliştirmek için kullandığını söylüyor. Yine aynı paragrafta bu bilgileri “iş ortaklarına” aktarma hakkına sahip olduğunu belirtmektedir. Aksine, kullanıcıyı kişisel verilerinin üçüncü şahıslar tarafından toplanmasından koruması gereken bir VPN hizmetinin bunun tersini yaptığı ve hatta bundan para kazandığı ortaya çıktı.

En ilginci, Samsung Max VPN “bir şekilde reklam engelleyiciler dünyasında hayatta kalması gereken” ücretsiz bir uygulama değil – kullanıcıların onu kullanmak için para ödemesi gerekiyor; muhtemelen bir abonelik şeklinde.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.