AndroidiOS

Temmuz 2022’nin en çok indirilen mobil oyunları belli oldu

İşte 2022 Temmuz ayında iOS ve Android’de en çok indirilen mobil oyunlar.

Güvenilir veri sağlayıcısı Sensor Tower, Temmuz 2022’nin en çok indirilen mobil oyunlarına ilişkin yeni bir rapor paylaştı. Bunlar elbette tahmini rakamlar, ancak mobil oyun pazarında nelerin trend olduğuna dair net bir tablo oluşturmaya yardımcı oluyor.

Sensor Tower’ın verilerine göre, Kitka Games‘in Fall Guys klonu Stumble Guys büyümeye devam ediyor. Oyun, Sybo’nun geliştirdiği Subway Surfers ve Garena‘nın geliştirdiği Garena Free Fire‘ı geçerek genel indirmelerde bir numara oldu.

Temmuz 2022’de 30,5 milyonun üzerinde indirilen Stumble Guys’ın indirme sayısındaki artış bir önceki yıla göre yaklaşık on kat artarak Kitka Games’in kartlarını doğru oynadığını bir kez daha kanıtlıyor. Oyunun en çok indirildiği ülke Endonezya (%19,4) ve onu %10,4 ile ABD izliyor.

Sybo’nun geliştirdiği Subway Surfers ilk sırayı kaybetti, ancak indirme sayısı yıllık %40.6 artışla 26,2 milyona ulaştı. Hindistan (%15) ve Brezilya (%10,3) Subway Surfers’ın sayısını artıran ilk iki ülke oldu.

Garena Free Fire, Roblox ve Ludo King, dünya çapında toplam indirme açısından sırasıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer alıyor.

Mobil oyunlar aylık 5 milyar indirmeye yaklaşıyor

Veri sağlayıcı, küresel mobil oyun pazarının 31 günlük dönemde 4,8 milyardan fazla indirme aldığını ve indirme sayısının yıldan yıla %1,5 arttığını söyledi.

Rapora göre, Temmuz 2022’de en çok indirme alan ülke 784 milyon yükleme (%16,2) ile Hindistan olurken, onu ABD (%8,6) ve Brezilya (%8,5) takip ediyor. Çin, diğer Google hizmetlerinin yanı sıra Google Play’in ülkede bulunmaması nedeniyle listede yer almıyor.

Sensor Tower’ın yakaladığı ilginç bir diğer konu ise şu anda listede yer alan yalnızca iki hyper-casual oyun olması: Supersonic‘ten Bridge Race ve Azur Games‘ten Hair Tattoo. Veriler, hyper-casual türünün Kasım 2020’den bu yana ilk kez bir milyardan az indirme (973.2 milyon) aldığını gösteriyor.

Kaynak: Mobidictum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.