Genel

USB-C kullanmaya zorlanan Apple kurnazlık yapacak

iPhone 15 ile birlikte USB Type C bağlantısı kullanmaya zorlanan Apple, kablo satışlarında kurnazlık yapacak. Tim Cook’un elinde bir koz var.

Avrupalı ​​yetkililer Apple’ı 2 şey yapmaya zorladı: alternatif ödeme yöntemleriyle iOS şirketlerine açık erişim ve evrensel bir şarj ve veri aktarımı yöntemi olarak USB-C’yi kullanma. Eh, zaten bu sonbaharda, Apple hayranları ve nefret edenler, Lightning yerine USB-C ile iPhone 15’in sunumunu izleyecekler. Ancak Avrupa’dan politikacılar Tim Cook ile Uno kart oyunu veya Monopoly masa oyunu oynamaya karar vermiş olsalardı, Tim Cook kazanırdı.

Çinli kaynaklar, Apple’ın mevcut Çin USB-C kablolarını gelecekteki iPhone’lar ve iPad’lerle uyumsuz hale getirecek özel şifreleme kullanacağını bildiriyor. Ve orijinal olmayan kabloların daha az voltaj vermesi ve akıllı telefonun veya tabletin şarj edilmesi daha uzun sürmesi falan değil, bu yöntem kablonun şarj kablosu olarak tanınmayacağıdır.

Apple cihazları için normal ve çalışan bir USB-C kablosunun AliExpress’ten değil, resmi satıcılardan satın alınabileceği ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar bunu saçma buluyor ve şimdiden Tim Cook’tan böyle bir hamle bekliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.