AndroidGeneliOS

Warzone Mobile güncellendi 30fps sınırı kaldırıldı

Warzone Mobile güncellendi ve Sezon 4 ile birlikte zorunlu tutulan 30fps sınırı kaldırıldı. Artık 60fps oynayabilirsiniz.

Activision’un en yeni mobil FPS oyunu olan Call of Duty Warzone Mobile, Sezon 4 ile birlikte büyük bir güncelleme aldı. Ancak oyuncuları hiç de memnun etmeyen 30fps sınırı getirildi. Bu yüzden özellikle Android kullanıcıları büyük performans kaybı yaşadı. Kimi zaman 15fps seviyelerine düşen oyun deneyimi yaşamak durumunda kaldı.

warzone mobile v2.6.1.15005541 update güncelleme

Warzone Mobile Güncelleme versiyon 2.6.1.15005541 sürüm numarası olarak karşımıza çıkarken, Google Play Store üzerinde 29MB, oyun içerisinde ise 467MB veri indiriyor. Ancak APK olarak güncellemek isteyenler, yine herzaman olduğu gibi 1.71GB boyutunda bir dosya indirmeleri gerekecek.

Güncelleme ile ilgili geliştirici Twitter hesabı üzerinden şu açıklamaları yaptı;

Android (iOS çok yakında) için aşağıdakileri içeren mini bir güncelleme yayınladık : 

1) 30 FPS sınırı kaltı.

2) Donmaya yardımcı olacak birkaç kilitlenme düzeltmesi

3) Yeni çok oyunculu harita “Breengergh Hotel” eklendi

Üzgünüm, çok uzun sürdü, ama son birkaç gündür hepinizi yüksek sesle ve net bir şekilde duyuyoruz. Sadece düzeltmelerin yapıldığından emin olmak istedik.

30 FPS sınırı olmadan, uzun süre oynarken cihazların biraz fazla ısınmasını beklerdim.

Kısıtlamanın bir nedeni, sıcaklık performansını iyileştirmemiz gerektiğidir.

Termal yönetim her zaman bir zorluktur. Çünkü telefon çok ısınırsa, işletim sisteminin kendisi yavaşlamaya başlar, bu da oyunun performansını düşürür. Bunun olup olmadığını belirlemek (en azından oyuncular için) çok zordur. Oyundan veya İşletim Sisteminin temel ekibinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca – bazen grafikler ve kaynaklar yanlış kurulmaktadır. Grafik keskinliğiniz çok düştüyse, oyunu yeniden yüklemekle şanslı olabilirsiniz.

Wi-Fi’niz yoksa ideal değil, ancak yapabiliyorsanız – kaynakları yeniden indirmeyi denerdim.

Söyleyeceğim son şey;

Bence gelecekte Global Sürümden önce bir FPS sınırı getirme şansımız var. Hala donanım optimizasyonu, termal performans ve diğer her şeyde ince ayar yapmamız gerekiyor. Ben sadece beklentileri karşılamak istiyorum.

Oh ve SI’daki Otelin tadını çıkarın.

dedi yapım başkanı Hideo Hikida.

Warzone Mobile güncellendi ve bunu aşağıdaki linkten asıl konusu üzerinden indirmeniz daha sağlıklı. Çünkü orada iOS için de oyunun nasıl kurulduğunu anlattık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.