AndroidiOS

Warzone Mobile neden kötü grafiklere sahip?

Call Of Duty Warzone Mobile oyununun en çok eleştirilen taraflarından biri; kötü grafiklere sahip olmasına rağmen çok fazla performans kaybı yaşatıyor olması. Peki ama neden?

2023 yılının en çok beklenen mobil oyunlarından biri olan Warzone Mobile oyunu şuanda sadece Avustralya bölgesinde Android ve iOS üzerinden deneyimleniyor. Oyunu indirmek ve oynamak isteyen farklı bölgelerdeki kullanıcılar ise, önce VPN üzerinden Avustralya’ya bağlanmak zorunda, sonra VPN bağlantısını kesmeden, oyunu oynamayı başarabilen bir oyuncudan takıma davet edilmek zorundalar. Şimdilk oyunu oynayabilmenin ve deneyimleyebilmenin tek yolu bu.

Warzone Mobile oyununu bir şekilde oynamayı başaranlar ise hem oyunun kötü grafiklerinden hem de performans sorunlarından şikayet ediyorlar. Android kullanıcıları bu iki sorunu da aynı anda yaşıyor olsalar da, iOS kullanıcıları nispeten daha stabil ve daha iyi görünen grafikler iye oynamaktan şimdilik memnun gibiler. Ancak yinede oyun gerçek grafikleri her iki platformda da yansıtmamaktadır.

Warzone Mobile oyununun şuanki gerçek grafik çözünürlüğününe bakalım. Ancak baştan belirtmeliyim ki bu sadece Android üzerinden bir sunum olacaktır. Çünkü iOS cihazlarda kapalı bir sistem olduğu için çözünürlük değerlerini görmek mümkün değildir. Bunun aksine Android’de CPU Wtach gibi sistemin kendi özelliğini kullanabilir ve oyunun sunmuş olduğu maksimum çözünürlük değerlerini görebiliriz.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğum grafiksel gösterge resmine bakarak Warzone Mobile oyununun Android de maksimum kaç piksel grafik çözünürlüğü sunduğunu görebilirsiniz.

Tüm bu göstergeler bize Warzone Mobile oyununun Android cihazlarda maksimum 960p çözünürlük sunduğunu gösteriyor. Bu sebepten ki, özellikle büyük ekranlı Samsung Galaxy Tab S8 Ultra gibi bir tabletten oyuna baktığınızda piksellerin rahatsız edici şekilde göründüğünü ve kenar yumşatmanın olmadığını farkedeceksiniz. Ancak tablet yerine bir telefon kullanıyorsanız nispeten grafiklerin tablete oranla daha iyi göründüğüne şahit olabilirsiniz.

Aynı şekilde iOS’da da her nekadar grafikler iyi görünse de, telefon yerine tablet üzerinden baktığınız zaman grafiklerin şuan için tatmin etmediğiniz söyleyebiliriz.

Sizler bu konu hakkında neler düşündüğünüzü yorum yaparak belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.