Android

APEX Legends Mobile Hakkında Yeni Detaylar

Bir süre önce Apex Legends oyununun mobil sürümü Android ve iOS için doğrulanmış ve yakın tarihte oyunun mobil platformlara çıkacağı doğrulanmıştı.

Respawn’ın amiral gemisi Battle Royale oyunu Apex Legends’ın mobil versiyonunun piyasaya sürülmesi, EA tarafından yayınlanan üçüncü çeyrek gelirleri toplantısıyla detay kazanıyor.

Apex Legends’ın taşınabilir bir versiyonunun rumlingleri ilk olarak Sezon 2’de başladı. Haberler, hareket halindeyken oyuna bayılan oyuncular tarafından bir heyecan dalgası ile karşılandı, ancak EA ve Respawn Entertainment, resmi bir çıkış tarihi olmadığını açıkça belirtti.

Şimdi, oyunun yayıncıları üçüncü çeyrek raporlarında, ilk olarak endüstri uzmanı ve analist Daniel Ahmad tarafından bildirildiği gibi, Çinli bir ortakla “küresel olarak piyasaya sürülecek bir mobil Apex Legends yaratmak” için çalıştıklarını doğruladı.

EA ve Respawn artık Apex Legends mobile’ın tam yol ileri olduğunu doğruladı.

EA finans müdürü Blake Jorgensen. “Çin’de bir oyunu yayınlamak için bir ortağınız olmalı ve bugün hazırlanan açıklamalarda söylediğimiz gibi, orada bir ortakla çalışıyoruz. Bu fırsattan dolayı çok heyecanlıyız,” dedi.

Konferans sonrası bir Soru-Cevap oturumu sırasında bir dizi yatırımcı sorusu düzenleyen Jorgensen, aynı Çinli ortağın Apex Legends mobil için küresel bir sürüm hazırlamaya kilitlendiğini de doğruladı.

Apex Legends hayranları, battle royale’ın geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana bir mobil sürüm istiyorlar.

Geliştirici Mobil sürüm için odaklandı

Bu iyi bir haber olsa da, EA, henüz isimsiz geliştirici ile ortaklığın çok erken olduğunu düşünerek, uygun bir çıkış tarihi sunmadı. Jorgensen yakında “zamanlama konusunda bundan daha fazlası olacak” diyerek sözlerine ekledi.

Apex Legends’in mobil sürümünü Tencent mi yapacak?

EA, Çinli geliştiricilere amiral gemisi başlıklarının mobil versiyonlarını hayata geçirmek için ilk kez başvurmadı. Amerikan oyun şirketi, Çin’li  Tencent ile FIFA Online 4 ve Need for Speed ​​Online’ı yayınladı.

Tencent ayrıca League of Legends ve Runterra Legends gibi başlıklar geliştiren Riot Games’in de sahibi. Çinli şirket aynı zamanda gezegendeki en büyük mobil oyun olan Arena of Valor’a da sahipti ve kısa süre önce Activision ile ortaklaşa FPS oyunu olan Call of Duty’in çok popüler bir mobil sürümünü yarattı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.