Android

Call Of Duty Mobil Android ve iOS için Geliyor

Activision ve Tencent bu iki şirket Çin pazarı için yepyeni bir “Call of Duty” mobil oyunu oluşturmak için bir araya geldiklerini açıkladı. Oyun ilk olarak Çin’de Android ve iOS kullanıcıları ile buluşacak. Eğer işler istenildiği gibi giderse tüm dünyada global olarak piyasaya sürülecek.

Activision, “ Call of Duty ” karakterlerini, haritalarını, modlarını ve silahlarını bir araya getirecek . Timi Studio Group bunu geliştiriyor. Stüdyo, belki de en popüler çevrimiçi çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası oyunu olan “Arena of Valor” ile tanınıyor. Ayrıca üçüncü şahıs nişancı “Age of Gunslingers Online” , yarış oyunu “GKART” ve “PUBG Mobile” oyunlarını geliştirmişti.

“Call of Duty” franchise yöneticisi genel başkan yardımcısı ve genel müdürü Rob Kostich,  “ Tencent’in en iyi mobil stüdyolarından biri olan Timi’yle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Eğlenceli ve orijinal bir“ Call of Duty ”deneyimi geliştirmek için mobil oyunculara mükemmel bir oyun ve mekanik sunmayı amaçlıyoruz” diyor.  “Call of Duty”, yıllardır dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından sevilen ve oynanan birinci şahıs nişancı oyunuydu ve mobil platformda hayata geçirmenin gerçekten heyecan verici olduğunu gördüm. Hayranların oynamasını bekleyemeyiz. ”

Piyasa istihbarat şirketi Newzoo’ya göre, Çin gelir ve oyuncu sayısı bakımından dünyanın en büyük oyun pazarı. 2018 yılında küresel oyun gelirlerinin dörtte birinden fazlasını hesaba katarak yaklaşık 38 milyar dolar seviyesine ulaştı. Mobil oyunlar, o ülkede baskın güç durumunda ve 2018 yılında gelirlerin %61’ini kapsayacak, 2021 yılına kadar pazarın %70’ine ulaşacak.

“Call of Duty” mobil oyununun henüz sağlam bir çıkış tarihi yoktur. Activision, önümüzdeki aylarda bir süre başlayacağını söyledi.

İnceleme ve Oynanış Videosu

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.