AndroidiOS

Call Of Duty: Warzone Mobile Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Call Of Duty Mobile oyunu şuan için sadece şanslı birkaç oyuncu tarafından kapalı Alfa sürümünde test ediliyor.

Kapalı alfa sürümünden gelen ekran görüntüleri ve yeni bilgiler doğrultusunda oyunda şimdiye kadar gözlemlenen içeriklere kısaca bir değinelim.

Oyun, saha yükseltmeleri, nakit para, ganimet ve sağlık sistemi, ölüm serileri, öldürme kameraları ve gulag gibi tüm özelliklere sahip 1:1 bir bağlantı noktasıdır. Perspektif (FPP) modu da şu anda yalnızca birinci şahıs moduna bağlıdır.

Yükleme sistemi şu anda bitmedi ve hava kargosunu ele geçirmek, temel bir silahtan başka bir şey sağlamaz. Büyük olasılıkla, test aşamalarından geçerken güncellenecektir.

Grafiklerin şu anda zayıf olması bekleniyor ve ayarlanamıyor. Bu, herhangi bir mobil oyun alfasının erken geliştirme aşamalarında bekleniyor. Grafikler lansmanda önemli ölçüde iyileşecek. Animasyonlar aynı zamanda oyun boyunca aynı anlatım sesiyle PC versiyonundan tamamen aktarılmıştır. Oyun yaklaşık 4.4 GB ağırlığındadır.

Harita, 150 oyunculu orijinal Verdansk’tır. Manzara değişikliği yoktur. Şimdiye kadar tespit edilen silahlar arasında X16, AX50, M4A1, MP5, AUG, Model 860 av tüfeği ve RAALMG (bazılarının farklı isimleri olsa da) bulunuyor. Orijinal oyunda olmayan yeni bir keskin nişancı tüfeği var. Muhtemelen mobil cihazlar için özel içerik.

Oyun Motoru

Warzone Mobile oyunu Infinity Ward Engine oyun motoru ile geliştiriliyor. Bu oyun motoru Infinity Ward tarafından geliştirilen ve daha çok Call of Duty serisinde kullanılan oyun motoru. İlk olarak 2005’te yayımlanan Call of Duty 2 ‘de kullanılan bu motor, id Tech 3’ün kaynak kodlarından yararlanılarak üretildi.

Infinity Ward Engine İle Geliştirilen Oyunlar

 1. Call of Duty 2 (2005) – IW engine 2.0
 2. Call of Duty 4: Modern Warfare (2007) – IW engine 3.0
 3. Call of Duty: World at War (2008) – IW engine 3.0
 4. Quantum of Solace (2008) – IW engine 3.0
 5. Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009) – IW engine 4.0
 6. Call of Duty: Black Ops (2010) – IW engine 3.0
 7. Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) – IW engine 5.0, MW3 engine
 8. Call of Duty: Black Ops II (2012) – Black Ops 2 engine
 9. Call of Duty Online (2013) – IW Engine 4.0
 10. Call of Duty: Ghosts (2013) – IW engine 6.0
 11. Call of Duty: Black Ops III (2015) – Black Ops 3 engine
 12. Call Of Duty: Infinite Warfare (2016) – IW engine 7.0
 13. Call Of Duty Modern Warfare Remastered (2016) – IW Engine 7.0
 14. Call Of Duty World War 2 (2017) – IW Engine 6.0, In Home Engine
 15. Call of Duty: Black Ops 4 (2018) – Black Ops 4 engine
 16. Call of Duty: Modern Warfare (2019) – IW Engine 8.0, MW4 Engine
 17. Call of Duty: Warzone (2020) – IW Engine 8.0
 18. Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered (2020) – IW Engine 8.0
 19. Call of Duty 2020 (2020) – IW Engine 6.0, In Home Engine
 20. Call of Duty: Cold War (2021)

Oyunun Alfa sürümü tamamen FPP bakış açısyla oynanıyor ve söylenene göre  TPP hiçbir zaman olmayacak. Uçaktan iniş FPP başıkş açısıyla olacak, sesler Warzon PC sürümündekiyle aynı ve bu oyunu oynamak için üst düzey bir cihaz gerekecek. Herhangi bir alfa testinin ilk görevi, inanılmaz grafikler göstermek değil, mekaniği cilalamak ve hataları ortadan kaldırmaktır.

Harita

Kapalı Alfa sürümündeki harita Verdansk haritası olacak. Bu harita orjinal PC sürümünden kaldırılmıştı ancak daha sonra yenilenmiş olarak yeniden getirildi ve muhtemelen mobildeki de bu haritanın yeni hali olacak. 

Gulag Sistemi de var

Daha önce 7. sezonda Call Of Duty Mobile oyununa gelmesi beklenen Gulag sistemi Warzone Mobile oyununun geliştirilmesiyle Call Of Duty Mobile oyunundan kaldırılmış ve vaz geçilmişti.

Call of Duty: Warzone’daki Gulag sistemi nedir?

Call of Duty: Warzone’u diğer hayatta kalma oyunlarından ayıran bir özellik olan Gulag, oyunseverlere öldüklerinde ikinci şans veren bir sistem. Şöyle ki; normal koşullarda bir oyunda öldükten sonra her şey bitmiş olur. Ancak Gulag sayesinde oyunseverler, hayatta kalma modundaki ilk ölümlerinde Gulag’a gönderiliyorlar. Tüm oyuncular, ilk kez öldüklerinde Gulag’ı ziyaret ediyorlar.

Gulag bölgesinde bir araya gelen oyuncular, sıralı bir şekilde 1’e 1 karşılaşmalara giriyorlar. Bu karşılaşmanın kazananı ise maça geri dönüyor. Böylece basit bir hata yüzünden ölen oyuncular, maçı kazanmak için ikinci bir şans elde etmiş oluyor.

Son olarak oyunun boyutu Alfa sürümünde 4.2 GB olarak belirlenmiş. Çıkışını yaptığında oldukça yüksek olacaktır. New State oyunu bile alfa sürümünde 1.2 GB boyutundaydı.

Sızdırılan Bazı Görseller

Warzone Mobile’da Rebirth Island var

İndirme Linki

Not: Diğer indirme siteleri telif yiyor o yüzden Telegram üzerinden paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.