Android

G36C ve M416 Karşılaştırması Hangisi Daha İyi? PUBG Mobile

Yeni kar haritasında tanıtılan 5.56 tüfeği G36C ve M416 özellikleri nispeten birbirine yakındır ve gerçek savaştaki performanslarını ayırt etmek zordur. Fakat, biliyorsunuz ki, aslında, G36C, kçoğu kişi için M416’dan daha kabul edilebilir bir silahtır. Bu sayede, küçük bir karşılaştırma yapacağız ve böylece sizler bu iki silahın güçlü ve zayıf yönlerini daha iyi anlayabileceksiniz.

Silahları Karşılaştıralım

M416’nın amacı hala çok klasik, nişangah geniş görüş alanına sahip olduğu için kullanıcının hedefi kolayca görebilmesini sağlıyor. G36C’nin nişangah görüşü bir halka tarafından kısıtlanıyor. Bazı oyuncular bu dar görüşe alışkın olmayabilir. Bu sebepten dolayı G36C kullananlar mutlaka kırmızı nokta dürbüne ihtiyaç duyacaklardır. Kırmızı Nokta dürbününü ekledikten sonra, silahın görüş alanını anında artırabilirsiniz.

Özellikleri Karşılaştıralım

İki tüfekte 5.56mm mühimmat mermi kullanıyor, M416 açıkça G36C’den ateş oranı bakımından üstün, ayrıca “stok” aksesuarları daha fazla. Yani M416 silahına daha fazla aparat takılabiliyor. Nitelikleri ayırt etmek zor. İlk bakışta G36C’nin özellik karşılaştırmasıyla, özellikle de ateş hızının değeriyle hiçbir ilgisi yok gibi görünüyor, fark oldukça düşük.

Balistik Atış Değerlendirmesi

Yukarıdaki resim, iki silahın sadece kırmızı nokta dürbün takılı olup başka aparat aksesuar olmadan balistik atış etkisini göstermektedir. İki silahın da dikey geri tepmesinin genel özellikleri temelde aynıdır, bu nedenle kurşun boşlukları nispeten yoğundur. Tartışmaya değer tek nokta, iki silahın yörüngelerinin aynı yönde olmasına rağmen, M416’nın genel yörüngesinin daha fazla çarpık olduğu, özellikle balistiklerin üst kısmında, yani orta ve geç aşamalardaki yörüngede yoğunlaştığı açıktır. İki silaha “namlu ağzı” ve “dikey kavrama” ekledikten sonra, M416 ve G36C balistik atışları temelde aynıdır.

Kontrol edilebilirlik açısından, dikey kavrama ve namlu kompansatörü takılı G36C tüfeği, M416’dan biraz daha kolay kontrol edilebilir, daha az balistik çarpma ve daha az kurşun boşluğu nedeniyle tam otomatik durumda daha uygundur.Dik açılı bir kavrama ve bir namlu kompansatörüne dönüştürüldükten sonra, yanal olarak sallanan iki tüfek yörüngesi önemli ölçüde optimize edilmiştir.

G36C balistik atışların daha küçük eğriliği nedeniyle biraz daha iyidir ve M416 sadece balistik eksikliğini gidermek için daha fazla aksesuar eklemeye ihtiyaç duyabilir.

Pratikte Durum Nasıl

Gerçek savaşta M416’nın ateşlenme hızı G36C’den çok daha hızlı, G36C’de daha az sayıda takılabilir aksesuar olmasına rağmen, genel performansı kötü değildir. Tüfeğin kendisini kontrol etmek daha kolaydır, ilk aşamada, hızlı mücadelelerde çok fazla aksesuara ihtiyaç duymaz, G36C’nin oyunun ortasında M416’dan daha pratik olduğunu söylemek daha doğrudur.

Her zaman aksesuar gerektiren M416 ile karşılaştırıldığında, tıpkı bir tabanca gibi olan G36C tüfeği kişiler tarafından daha kolay kabul edilir, ayrıca G36C’nin silah atışları M416’dan daha şok edicidir.

Sadece bir probleme dikkat etmek gerekiyor, G36C aksesuarlarını takmaya gerek kalmadan, değişim hızının M416’dan daha yavaş kaldığını söylemek mümkün, bu noktada oyuncuların gerçek mücadelede daha fazla dikkat edebileceğini umuyorum.

Eğer PUBG Mobil Oyununda G36C silahının gerçek performansını merak ediyorsanız, aşağıda sizler için hazırladığım videoyu seyredebilirsiniz. İyi seyirler.

Video İnceleme

PUBG Mobile Çin Sürümünü İndir

▶ Download ANDROID, iOS: TIKLA

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.