AndroidiOS

Genshin Impact oyunu yapımcısına 1 yılda 3 Milyar Dolar kazandırdı

Genshin Impact , Sensor Tower’a göre 2022’nin ilk çeyreğinde en çok kazanan gacha oyunu . Böylece, akıllı telefonlardaki oyuncuların bağış yapmayı sevdiği ortaya çıktı.

Genshin Impact, akıllı telefonlar, PlayStation 4 ve PC için üst üste ikinci yıl birden fazla ödül kazanan ve mükemmel oyuncu geliri sağlayan bir projedir. Örneğin, ikinci çeyrekte proje 567 milyon dolar alırken, Lineage W 272 milyon dolar ile ikinci sırada yer alıyor – iki katın yayılması. Sensor Tower’ın sadece gacha oyunlarını dikkate aldığını not ediyorum, bu yüzden Roblox ve benzerleri listede yok. Bu arada Roblox’ta nasıl ve ne kadar kazanabileceğinizi ayrı bir yazıda zaten tartışmıştık .

Beklendiği gibi, Genshin Impact’e parasal katkı açısından, ilk sırada projenin anavatanı olan Çin yer alıyor. Oradan MiHoVerse sadece iOS’ta 973,3 milyon dolar aldı. Japonya ve ABD ikinci sırada; genel olarak, yıldan yıla, şeylerin bu hizalaması değişmez. Ve Genshin küresel bir başarı olarak adlandırılabilse de, oyundan elde edilen gelirin %70’i Asya’dan geldi. Bu ülkede F2P projeleri premium projelerden daha popüler olsa da Türkiye’nin bu listeye dahil edilmesi pek olası değildir.

Peki tam olarak nedir bu Gacha oyunları?

Bu oyunlar Japonya’nın ” Gashapon ”Kinder Surprise Toys’a benzer, içinde oyuncak bulunan küçük kapsüller veren satış makineleri olan sistemler. Makineye bir jeton koyduğunuzda, hangi öğeyi alacağınızı bilemezsiniz. İtirazın büyük bir kısmı paketi açmak ve içinde ne olduğunu görmek.

Gacha oyunları benzer şekilde çalışır. Kutuları veya paketleri açmak veya öğeleri, kartları ve karakterleri toplamak için para harcarsınız. Bunlar genellikle popüler bir manga veya anime serisinden. Daha sonra bunları diğer oyuncularla savaşmak ve zorlukları tamamlamak için kullanırsınız. Bu kartlar ve karakterler ayrıca tipik olarak yıldız sıralaması veya seviyeler gibi varyasyonlara sahiptir.

En yüksek rütbeli ve en güçlü koleksiyon parçaları çok nadirdir ve elde edilmesi zordur. Bunları elde etmek, binlerce kutunun ve birçok mikro dönüşümler gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.