Genel

iOS ve Android’deki uygulama ve oyun indirmeleri 2022’de 142 milyara ulaştı

Sensor Tower’dan analistler, App Store ve Google Play’den istatistikler paylaşmanın yanı sıra popüler uygulama ve oyunlardan da bahsetti.

Mobil oyun uygulamaları, 2020’de pandeminin başlangıcından bu yana, 2021’in aynı dönemine göre %0,1 düşüşle 2022’nin 4. çeyreğinde 35,5 milyar indirme ile seviyelendi. Toplamda, geçen yıl App Store ve Google Play kullanıcıları 142 milyar kere uygulama ve oyun indirdi.

İlginç bir şekilde, uygulamalar arasında baskın güç haline gelen sosyal ağlardır – Instagram, TikTok ve Facebook dünyanın zirvesini açarken, Instagram 2021’in 2. çeyreğinden bu yana liderliği elinde tutuyor.

Oyunlara gelince, 2022’nin sonunda FIFA Mobile ve Soccer Super Star dahil olmak üzere futbol projeleri başı çekti. Hepsi FIFA Dünya Kupası ve ilgili oyun içi etkinlikler sayesinde.

Ancak iOS ve Android’de “oyun bul” yönüne bakarsanız, Fall Guys’a bir arcade alternatifi olan Stumble Guys zirvede olacaktır. Bu oyun en çok sırasıyla 50 ve 36 milyondan fazla indirildiği Latin Amerika ve Avrupa’da sevildi. Stumble Guys, 2022’de en hızlı büyüyen oyun oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.