Genel

Mobil oyun pazarı 2022’de %5 düştü

Data.ai’den analistler, enflasyonun ve ekonomik krizin mobil oyuncuları nasıl etkilediğini anlattı.

Yabancı medya, geçen yıl tüketicilerin harcamalarında daha dikkatli olduklarını ve bunun da mobil oyunlara yapılan harcamalarda düşüşe yol açtığını bildirdi. 2022 için bu rakam %5 düşerek 110 milyar dolara geriledi . Aynı zamanda, oyunların ilk indirilme sayısı %8 artarak 90 milyara ulaştı ve hiper-gündelik projelere öncelik verildi.

Data.ai analistleri, insanların daha fazla harcama konusunda daha duyarlı hale geldiğini ve daha fazla para biriktirmeye çalıştığını söylüyor. App Store ve Google Play’de sadece oyun değil, uygulama da indirebileceğiniz bu kategori, ekonomik krizden en çok etkilenen kategorilerin başında geliyor.

Çin en çok mobil oyunlara harcıyor – yılda 42,4 milyar dolar. İşte diğer en iyi ülkeler için istatistikler:

  • ABD – 42,02 milyar dolar;
  • Japonya — 13,1 milyar dolar;
  • Güney Kore – 5,28 milyar dolar;
  • Almanya — 2,47 milyar dolar

Hiper gündelik oyunların hakimiyetine rağmen, Genshin Impact dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan 25,5 milyar dolar aldı. Diğer ana türler strateji oyunları, 3’lü eşleştirme oyunları ve kumarhane oyunlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.