Android

PUBG: New State Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

PUBG Studios ve KRAFTON Inc., yakında çıkacak olan ‘ PUBG: New State ‘ başlıklı yepyeni battle royale’i duyurdu . Bu yılın ilerleyen günlerinde Android ve iOS’ta piyasaya sürülecek bir mobil oyun.

PUBG: New State hakkında bilmeniz gereken 10 şey

 

PUBG: New State hakkında çok fazla detay açıklanmadı, geliştiriciler Ön Sipariş fragmanını yeni yayınladılar ve oyunun 2021’de başlayacağını duyurdular. Ancak elimizden gelen her şeyi topladık ve bu yazıda derledik. İşte PUBG: New State hakkında bilmeniz gereken 10 şey.

1. Oyun 2051 yılında geçiyor

Daha önce duymuş olmanız gereken gibi, PUBG: New State , fütüristik bir mobil battle royale oyunudur. KRAFTON, Apex Legends ve Valorant Mobile gibi yaklaşan AAA nişancı oyunlarına karşı rekabet etmek için geliştiriyor.

PUBG: New State, fütüristik tema tabanlı oyuna sahiptir. Resmi detaylara göre oyun, dünyanın bir anarşi durumunda olduğu, herhangi bir otoritenin veya yönetim organının olmadığı ve çeşitli mangaların ayakta kalan son kişi olmak için birbirleriyle savaştığı 2051 yılında geçiyor.

PUBG TROI Haritası

2. Yeni harita

PUBG: New State, ‘TROI’ adlı yepyeni bir haritaya sahip olacak. PUBG Mobile’daki Erangle gibi 8×8 km’lik bir harita olacak. Bu yeni harita, dronlar, savaş ruloları vb. Unsurları içerecek. PUBG Mobile’ın aksine, haritada oyuncuların savaşın seyrini değiştirmek için kullanabileceği bazı sabit silahlar olacak.

3. PUBG: New State, PUBG Mobile’ın yerini almaz

PUBG: New State yepyeni bir oyun; PUBG Mobile’ın yerini almaz. PUBG Mobile, PUBG: New State ile birlikte var olmaya devam edecek. Dahası, PUBG: New State daha fazla donanım gereksinimi talep ediyor ve yalnızca ileri teknoloji mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışacak.

4. Çekirdek mekanik aynı kalır

PUBG: New State temelde PUBG Mobile’ın devamı niteliğindedir; bu yepyeni mobil battle royale oyununda temel mekaniklerin aynı kalmasının nedeni budur. Oyuncular hala bir uçaktan düşecek, inişte eşyaları yağmalayacak ve ayakta kalan son kişi olmak için diğer düşmanlara karşı savaşacak. Çekirdek mekanik dışında, silah mekaniği ve hareket mekaniği gibi diğer unsurlar da PUBG Mobile’a çok benzer kalacaktır.

5. Minimum cihaz gereksinimleri

PUBG: New State oynamak için minimum cihaz gereksinimleri şunlardır:

  • Android’de: Android 6.0 veya üstü, 2,5 GB RAM
  • İOS’ta: iOS 10 veya sonraki bir sürüme sahip herhangi bir cihaz.

 

6. Kırmızı Bölgeler füzelerle değiştirilecek

PUBG: New State kırmızı bölge bombardımana almıştır. PUBG Mobile’da herhangi bir yerde kırmızı bir bölge oluşturulabilir ve bombalama birdenbire başlayabilirdi. Ancak PUBG: New State’de bir uçak haritanın üzerinden uçacak, füzeleri düşürerek kırmızı bir bölge oluşturacak.

7. Çıkış Tarihi

KRAFTON ve PUBG Studios, PUBG: New State’in 2021’de dünya çapında yayınlanacağını resmen onayladı . Ancak oyun, düzenleme sorunları nedeniyle Vietnam, Çin ve Hindistan’da yayınlanmayacak.

Geliştiriciler, oyun için kesin bir çıkış tarihini henüz açıklamadılar. Şimdilik, sadece bu yıl yayınlanacağını söylediler. Ancak söylentilere göre gidersek oyun 2021 ortalarında bir yerde başlayacak. Temmuz gibi olabilir.

8. Oyun Global Illumination teknolojisini kullanacak

Geliştiriciler resmen PUBG: New State’in Küresel Aydınlatma teknolojisini kullanacağını doğruladı. Aynı teknoloji yakın zamanda PUBG Mobile’da da uygulandı ve bir yüzeye düşen ışığın açısını belirleyerek nesnelerin daha gerçekçi görünmesini sağladı.

9. Konsol düzeyinde grafik kalitesi

KRAFTON, PUBG: New State’in grafik kalitesinin konsollardaki gibi olacağına ve gelecekte mobil oyunları bir adım öne taşıyacağına söz verdi. Oyunun teaser’ında görüldüğü gibi grafikler harika görünüyor. Oyuncular artık çevreyle etkileşime girebilecek. Örneğin: Arabanın kapısına ateş etmek artık onu kıracak ve arabadan ayrılıp yere düşecektir.

Bir başka örnek de PUBG: New State’deki binaların pencerelerinin tıpkı PUBG Mobile’ın PC versiyonunda olduğu gibi cam içereceği ve çatış yapılırken önce camı kıracağıdır.

10. PUBG New State temelde cihazlara ve daha iyi grafiklere sahip PUBG Mobile’dır

KRAFTON ve PUBG Studios, PUBG: New State’in sıfırdan inşa edilmiş yepyeni bir oyun olduğunu söyleyerek dünyanın çoğunu kandırmaya çalışıyor . Ancak acı gerçek şu ki, bu oyun Timi Studios PUBG Mobil Versiyonunun cilalı bir versiyonu gibi. Timi Studios, bu yaklaşan PUBG: New State oyunu için vaat edilen dronlar, hologramlar, konuşlandırılabilir kalkanlar gibi her şeyi 2018 yılında çoktan geliştirdi. (bu tür özelliklerin hiçbiri küresel sürümde asla yayınlanmadı)

Bize göre KRAFTON ve PUBG Studios, yeni bir oyun olan ‘PUBG: New State’ başlığı altında bazı kozmetik ve grafik değişiklikleriyle PUBG Mobile’ı yeniden yayınlıyor. Ama neden? Kesin olarak bilmiyoruz, ancak Tencent Games ( Çinli oyun stüdyosu ) ile olan ortaklığından kaynaklanıyor olabilir, çünkü oyun son zamanlarda birçok ülkede birçok sorunla karşı karşıya. Örneğin, PUBG Mobile, Tencent Games tarafından yayınlandığı için HİNDİSTAN’da yasaklandı.

Daha çok PUBG: New State, KRAFTON ve PUBG Studios’un yardımıyla Tencent Games’in adını PUBG Mobile’dan kaldırmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu kadar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.