AndroidiOS

XDefiant Mobile Android ve iOS için çıkışını yapacak

XDefiant Mobile Ubisoft’un bir sonraki mobil projesidir. Geliştiriciler Android ve iOS için tecrübeli bir mobil yazılımcı arıyorlar.

Ubisoft XDefiant Mobile Geliştiriyor

Youtuber ExxotikGaming, Ubisoft’un XDefiant için “canlı hizmetler” yöneticisi aradığını ortaya çıkardı. İstenilen boş pozisyona bir bağlantı bulduk ve bu bilgiyi doğrulayabiliriz. Boş pozisyon, gelecekteki çalışanın çevrimiçi ve mobil oyunların geliştirilmesinde deneyime sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Bu, Ubisoft’un XDefiant Mobile‘ı geliştirdiği anlamına gelmektedir. Çapraz platform sürümüne dair düşünceler bir kenara atılmıştır. Çünkü PC ve konsollardaki oyuncular büyük bir avantaja sahip olacak ve ayrıca mobil cihazlar bunu kaldıramayacağı düzeyde grafiklere sahip olacak.

Ubisoft’un mobil oyun geliştirme konusunda deneyimli bir uzmana ihtiyaç duymasının bir diğer nedeni de para kazanmadır. Bir Fransız şirketi, konsol ve PC nişancı oyunlarını para kazanma makinesine dönüştürecek birini arıyor. Mobil oyunlar agresif ve aynı zamanda yumuşak para kazanma sistemiyle ünlüdür:

  • Ödeme yapamayanlar için reklamlar gösterilmektedir.
  • Aylık geçiş kartı ve deriler şeklinde “balinalar” için bağışlar kabul edilmektedir.

Bu arada, Ubisoft, “mobil kökleri” olan F2P modeline odaklanan ilk şirket değil. CEO Take-Two şirketi de, hedef kitlesinin tamamından para kazanmak istemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.