AndroidiOS

Battlefield Mobile kapandı, yerine kopyası FireFront geliyor

Electronic Arts tarafından başlatılan ve Industrial Toys tarafından geliştirilen Battlefield Mobile oyunu yayıncı firma EA tarafından alınan bir kararla sonlandırılmıştı. Buna üzülenler merak etmesin. Bir kopyası olan FireFront yakında çıkışını yapacak.

31 Ocak 2023 tarihi itibari ile Electronic Arts tarafından yapılan duyuruya göre hem Apex Legends Mobile, hem de Battlefield Mobile oyunlarının geliştirilmesi durdurulmuş ve bu projeler artık geliştirilmemek üzere sonlandırılmıştı. Hali hazırda Apex Mobile yayınlanmış bir oyun olsa da, Bettlefield Mobile tam sürüm olarak çıkışını yapamadan fişi çekilmiş oldu.

Benim gibi büyük bir Battlefield hayranı iseniz, Battlefield Mobile oyununun henüz doğmadan ölmesine üzülmüş olmalısınız. Ancak bunu bir hayran gözüyle değilde, gerçek bir mobil oyuncu gözüyle yorumladığımızda Battlefield Mobile zaten ölü doğmuş bir oyun olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Çünkü oyun hem grafik olarak, hem mekanikler olarak, hem de animasyonlar olarak bırakın Battlefield ile alakasının olmasını, yeni nesil bir oyunla bile alakası yoktu. Electronic Arts gibi dev bir oyun firmasına yakışmayacak kalitede oyunseverlerin karşısına çıkmış olmasıda sonunu getiren faktörlerden biri oldu.

Peki şimdi ne olacak, Battlefield Mobile için sabırsızlanan oyuncular ne yapacak?

Bunun için üzülmekten başka çare yok. Ancak yinede Battlefield tadında ve tarzında bir mobil oyun arıyorsanız sevineceğiniz bir haberimiz var. Henüz geliştirilme aşamasında olan FireFront oyunu Battlefield Mobile‘nin yerini alacak gibi görünüyor.

Şuan için kapalı Alfa test alımları başlatan FireFront oyunu 2023 yılı içerisinde mobil oyun severler ile buluşması bekleniyor. Oyunun yayınlanan oynanış videolarına baktığımızda bunun gerçekten de bir savaş oyunu olduğunu, tanklar, helikopterler ve topyekün saldırı özellikleriyle Battlefield oyununu andırdığını söyleyebiliriz.

FireFront oyunu henüz yayınlanmadı. Oynama fırsatı bulursam sizlere kapalı Alfa sürümünde oyunun neye benzediği hakkında daha fazla detay vermeye çalışacağım. Yeni bir test veya çıkış tarihi aldığımızda ise sizlere duyurmuş olacağız. Takipte kalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.