Genel

Bir meraklı eski akıllı telefonunu taşınabilir bir konsola dönüştürdü

Görünüşe göre eski akıllı telefonlar sadece atılamaz, takas için veya akrabalarınıza verilemez. Ayrıca bir konsola dönüştürülebilirler.

Meraklı bir Reddit kullanıcısı ” u/fleconlord ” fiziksel bir ana sayfa düğmesi ve büyük çerçeveleri olan eski akıllı telefonunun nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü gösterdiği bir video kaydetti. Gerçek şu ki, üzerine sadece bir emülatör indirmedi ve akıllı telefona bir Bluetooth denetleyicisi bağlamadı.

Videoyu tam ekran olarak izlemenizi öneririm.

3 parçadan oluşan bir kasa oluşturmak için bir 3D yazıcı kullandı: bir akıllı telefon parçası, bir 8bit Lite kablosuz gamepad kullandı. Tasarımcı, bu durumun cıvata ve vida gerektirmediğini, yalnızca süper yapıştırıcı gerektirdiğini belirtiyor. PSP Go ve Sony Xperia’nın benzer bir tasarıma sahip olduğunu görebilirsiniz.

Meraklı Reddit kullanıcısı, gamepad için kasayı daha ince yapabileceğini ancak üniversite nedeniyle yeterli zamanı olmadığını kaydetti. Ayrıca, diğer oyuncuların benzer bir kasayı iyileştirip yazdırabilmesi için 3D yazıcı şemalarını gelecekte paylaşmayı vaat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.