AndroidAndroid Uygulamalar

Google Play Store yorumlarını artık kendi cihazınıza göre sıralayabileceksiniz

Belirli bir oyunun akıllı telefonunuzda nasıl çalıştığını bilmek istiyorsanız, Google Play Store şimdi bunu yapmanıza izin veriyor.

Çok sayıda Android akıllı telefon var, bu nedenle Google Play’de grafikler ve gecikmelerden şikayet eden bir oyun için incelemeler gördüğünüzde kendinize “Cihazım desteklemeyecek mi?” Diye soruyorsunuz. Örneğin, Genshin Impact’in oyunu birçok cihaz için baş belası oyun olabilir. Çünkü bu oyunun orta sınıf veya alt sınıf donanıma sahip telefon ve tabletlerde ya çalışmıyor, ya da kötü performans veriyor. Hal böyle olunca yorumlar kısmında düşük donanımlı cihaz kullanıcılarının yazdığı kötü yorumlar oyunun sizin cihazınızda da çalışmayacağı veya kötü çalışacağı hissini uyandırıyor.

Google bu durumun önüne geçebilmek için yeni bir adım attı. Oyun veya uygulamaları indirmeden önce yorumlar kısmından tüm yorumları flitrelediğinizde, sadece sizinle aynı cihazı kullanan bir başka kişinin yorumlarını görebilirsiniz.

Ayrıca Google Play’in yeni sürümünde, bu veya o oyunu hangi cihaza indireceğinizi doğrudan akıllı telefonunuzdan seçebileceğinizi de not ediyorum. Ancak bu, hizmetin başka, daha ciddi bir sorununu ortadan kaldırmaz – genellikle ücretli projelere dayanan kötü bir öneri sistemi. Ayrıca, yeni sürümler hakkında bilgi alamazsınız, yalnızca ön kayıttan geçebilir ve etkinlikleri, yani güncellemeleri görebilirsiniz ve o zaman bile tüm oyunlarda değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.