AndroidiOS

GTA Trilogy Android ve iOS için Gelmeyebilir Peki Neden?

GTA Trilogy mobil cihazlar için hayal mi oldu? Rockstar bu konuda çok tembel kaldı. Bu durum Android ve iOS kullanıcılarını üzecektir.

Todd Howard, The Elder Scrolls IV ve The Elder Scrolls V’in yayınlanmadan önce verdiği sözleri sıkça yerine getirmediği bilinmektedir. Bu durumun saydığımız oyunların pek umurunda olmadığı görülmektedir. Çünkü oyunlar yine de ilgi çekici hale gelmiştir. Ancak GTA Trilogy konusunda durum farklı olacaktır. Oyunun hiçbir şekilde akıllı telefonlarda çıkmayabileceği konuşuluyor.

Hatırlatmak isterim ki Take-Two şirketi son finansal raporunda bir taahhütte bulunmuştur. GTA Trilogy’nin iOS ve Android platformları için Mart 2024’e kadar mutlaka çıkacağına söylemiştir. Aynı zamanda Take-Two CEO’su, kendi izleyicisinin %100’ünü gelir elde etmek istediğini belirtti. Şimdi neden bu iki gerçeğin birbirine zıt olduğunu açıklayayım.

GTA Trilogy, hayranların isteğine rağmen, ücretsiz bir oyun olarak sunulamaz. Çünkü baştan sona oynanabilen hikaye tabanlıdır. Multiplayer seçeneği ve sezon geçişleri yoktur. Yani sürekli işbirlikleri ve aylık geçişlerle desteklenen bir gelir getiren hizmet değildir.

Aynı zamanda mobil oyuncular ve Take-Two şirketi, prim özellikli GTA Trilogy’nin App Store ve Google Play Store‘de satışa sunulduğu anda, hemen korsan kopyalarının veya genel hesapların alınabileceğini biliyor. Bu hesaplar aracılığıyla oyun hızla indirilip kendi hesaplarına geçiş yapılabilirler.

Peki, hangi seçenekler mevcut?

Take-Two’yu korsanlıkla başa çıkmaktan yine de korumayacak en basit seçenek, GTA Trilogy’nin yalnızca App Store’da piyasaya sürülmesidir. Bu şekilde şirket, optimizasyon sorununu çözecektir ve Android platformunda ücretsiz oynanmasını engellemiş olacaktır.


Başka bir seçenek, Take-Two’un itibarını lekeleyebilecek bir seçenektir. Sürekli internet bağlantısı gereksinimi ve lisans kontrolü gibi özellikleri eklemektir. Payday 3 gibi oyunlar benzer bir yaklaşım kullanıyor. Tek sorun, GTA Trilogy’nin çok oyunculu bir özelliği olmamasıdır. Ayrıca lisans kontrolünün Netflix gibi oyunlarda olduğu gibi çözülmesidir.


Son seçenek – GTA Trilogy’nin çıkışını iptal etmektir. Take-Two, mobil sürümün geliştirilmesine dair taahhütlerine rağmen bu olasılığı göz önünde bulunduruyor. Zayıf özelliklere sahip akıllı telefonlar, korsanlık ve oyunun prim niteliği gibi nedenlerle bu ihtimal gerçekleşmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.