Genel

Phil Spencer gelecek yıl bir Xbox mobil mağazası açmak istiyor

Microsoft, mobil pazarda Apple ve Google ile rekabet edecek. Bu sayede Mobil oyunları indirebileceğimiz yeni bir uygulama mağazası olmuş olacak.

Ekim 2022’de İngilizler, Microsoft’un Xbox mobil mağazasını açma planlarını öğrendi. App Store ve Google Play Store ile rekabet eden iOS ve Android‘de mevcut olacak. Ancak daha önce bu bilgiler sadece söylenti düzeyindeyken şimdi Financial Times , Xbox oyun departmanı başkanı Phil Spencer ile bir röportaj paylaştı.

İçinde Phil, 2024’te Microsoft’un Xbox mobil mağazasını başlatacağını söyledi . Bu durum, Apple ve diğer BT devlerini adil rekabet ve açık bir ekosistem sağlamaya zorlayan Avrupalı ​​yetkililer sayesinde mümkün olacak. Yeni AB kurallarının Mart 2024‘te yürürlüğe gireceğini hatırlayın.

Aynı zamanda Microsoft’unBill Gates‘in şirketinden mobil pazar payını artıracak olan Activision Blizzard‘ı satmak için bir anlaşma yapmak için zamanı olabilir. Aslında Phil Spencer, ActiBlizzard’ın mobil bölümünün anlaşmanın ana nedeni olduğunu çünkü Call of Duty Mobile ve Candy Crush Saga‘nın harika paralar getirdiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.