AndroidiOS

PUBG Mobile 9 milyar dolar ve Genshin Impact 4 milyar dolar kazandı

PUBG Mobile ve Genshin Impact geliştiricileri, global sürümlerin kazançlarını paylaştı.

Gamesindustry , PUBG Mobile’ın dünyanın dört bir yanındaki oyunculardan 9 milyar dolar aldığını bildirdi. Aynı zamanda Genshin Impact 4 milyar dolar aldı İlk oyunun 2018’de ve ikincisinin 2020’de çıktığını hatırlayın. Ama aynı zamanda birçok insan için video oyunları dünyasının kapılarını açan koronavirüs pandemisi oldu.

iOS ve Android indirmeleri açısından, PUBG Mobile 1,1 milyar oyuncu tarafından indirildi ve 2022’de bu rakam 2021’e kıyasla %27 düştü. Muhtemelen, bazı oyuncular o kadar da başarılı olmayan PUBG New State tarafından kandırıldı. PUBG Mobile’ın geliri de geçen yıl %27 düştü, ancak rakamlar hala etkileyici – Ocak’tan Eylül 2022’ye kadar 1,6 milyar dolar kazandılar.

Genshin Impact indirmeleri de düştü, ancak yalnızca %7 oranında, ancak toplam sayıları 2022’de yalnızca 37,3 milyona ulaştı. Ancak geçen yılki gelir neredeyse PUBG seviyesindeydi – Q1’den Q3’e 1,4 milyar $. 2. yıl dönümünden önce bile Genshin, hiper-gündelik serisi Candy Crush’ı gelir açısından geçmeyi başardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.