AndroidiOS

Riot Games, Valorant’ı kopyaladığı için NetEase Games’in Hyper Front oyununa dava açıyor

NetEase Games ve Tencent Mobile dahil olmak üzere Çinli geliştiricilerin akıllı telefonlarda benzer bir şey oluşturmak için IP’yi ve Batılı geliştiricilerin büyük franchise’larını kullanmaktan çekinmediklerini biliyorsunuz . Mission Zero (Hitman) ile böyleydi , yani Hyper Front (Valorant) ile böyleydi.

Polygon sitesinin haberine göre, Riot Games, silahların ve haritaların aynı özellikleri olan Valorant ile çok benzer Hyper Front karakterleri nedeniyle Çinli NetEase Games şirketine dava açtı. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü Riot Games kendi Valorant Mobile’ını yaratıyor ve rakiplere ihtiyacı yok. Bu, hem Çin hem de küresel sürümler için geçerlidir, çünkü Riot Games’in sahibinin Tencent olduğunu bilmelisiniz ve bu, NetEase Games’in doğrudan rakibi.

İddianamenin İngiltere, Almanya, Brezilya ve Singapur mahkemelerinde açıldığını unutmayın. Belki de NetEase mekaniğinin çoğunu değiştirirse adaletten uzaklaşabilecektir, ancak Riot Games şimdilik yerini koruyor – ilk şikayetin ardından karakter tasarımındaki değişikliklere rağmen, Hyper Front hala Valorant’ın bir kopyası olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.