Genel

Türk Silahlı Kuvvetleri PUBG Mobile Oyununda Teröristlerin Olabileceği Uyarısını Yaptı

Pubg Mobile’de terör örgütü YPG/PKK şüphesi TSK, milyonlarca oyuncusu bulunan PUBG mobile ile ilgili personellerini bilgilendirme yazısı yayınladı. TSK uyarı yazısında, teröristlerin PUBG Mobile üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştığının bilgisini verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden PUBG Mobile uyarısı

Kısa süre içinde adeta bir fenomen haline gelen PUBG Mobile, her geçen gün oyuncu sayısını katlayarak arttırıyor. Daha önce oyun oynasın oynamasın kadın erken, genç yaşlı tüm kesimlerin cep telefonları üzerinden oynadığı bir oyun haline gelen PUBG Mobile, TSK’nın uyarı metni yayınlamasına neden oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri, PUBG Mobile oynayan askerlerini uyardı. Oyun içi iletişimde dikkatli olması gerektiği konusunda TSK personeline bilgilendirme yazısı gönderildi. Uyarı yazısında teröristlerin PUBG Mobile üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştığı bilgisi verildi. Ayrıca teröristlerin, TSK askerlerini oyun içerisinde arkadaş olarak eklediğini ve oyunda arkadaşlık kurduktan sonra istihbarat elde etmeye çalıştığı uyarısında bulunuldu.

Battle Royale türünün en önemli oyunlarından biri olan PUBG, PC’de fırtına gibi esmiş, daha sonra Xbox One için çıkan oyun Xbox One’ın ardından mobil cihazlar için de yayınlanmıştı.

Kaynak: Merlininkazanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.