AndroidiOS

Valorant Mobile iptal edildi yeniden yapılıyor, neler oluyor?

Valorant Mobile artık Tencent tarafından geliştirilmiyor. Oyun dahili stüdyo Riot Games tarafından geliştirilmektedir.

Valorant Mobile hala geliştirme aşamasında, ancak uzun zamandır adını duymadık. Gerçek şu ki, oyun artık Tencent stüdyosu tarafından geliştirilmiyor. Bunun yerine mobil proje, Los Angeles’tan Riot Games’in bir bölümü olan Riot LA tarafından geliştiriliyor. Aynı stüdyo konsol versiyonu üzerinde çalışıyor.

Reporters on Duty grubundan kaynaklara göre Valorant Mobile sıfırdan yeniden geliştiriliyor. Onlara göre Riot Games, Tencent’in versiyonundan memnun değildi. Bu, Çinli geliştiricilerin yardımını reddeden başka bir Amerikan şirketidir. Ayrıca Tencent, Riot Games’in tamamen sahibidir. Muhtemelen, bu özellikle Tencent ile ilgili değil, Çin’deki dahili stüdyolardan biriyle ilgili.

Valorant Mobile’ın en geç 2024’te çıkabileceği ortaya çıktı, bu yıl bir çıkış beklememelisiniz. Dahası, gelecek yıl yalnızca bir alfa testi veya erken erişim beklenmektedir. Yumuşak bir lansman şansı bile azdır. Ancak bu şekilde, iOS ve Android’de Valorant’ın konsol sürümünü edinme şansı daha fazladır. League of Legends: Wild Rift gibi bir şey.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.