AndroidiOSMobil Oyunlar

Warzone Mobile Kontrat Nedir Ne işe Yarar Tüm Özellikleri

Call Of Duty Warzone Mobile oyununda Kontrant nedir ve oyun içerisinde bunları nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

Activision’un en sevilen oyunlarından biri olan Call Of Duty serisine ücretsiz oynayabileceğiniz bir Battle Royale modu eklenmişti. Warzone adıyla piyasaya sürülen bu oyun önce PC ve konsollara, ardından Mobil platformlara taşındı. Şuanda Android ve iOS’da sınırlı sürüm adıyla birkaç ülkede yayınlanmış olsa’da hala Türkiye’de Google Play Store ve App Store üzerinden indirmek mümkün değil. Ancak yine de Warzone Mobile oyununun tam sürümü çıktığında işinize yarayacak oyun içi kontrat kartları ve bunların ne işe yaradığını şimdiden size anlatmak istedik.

Kontrat nedir?

Warzone Mobile oyununda sadece Battle Royale modunda (Bilitz Royale gibi tüm Battle Royale modları dahil) bulunan bir kontrat sistemi vardır. Bunlar oyun içerisinde arayarak bulunabilecek kartlardır ve bunlardan birini topladığınızda oyun içerisinde ek olarak görev almış olursunuz. Yani sadece Battle Royale mücadelesi vermekle kalmaz, kontratların sizden istediği görevleri de tamamlamak durumunda kalabilirsiniz. Bu kontratlar ile oyun içerisinde tamamladığınız görevler sonrası hem size, hem de takım halinde oynuyorsanız takım arkadaşlarınıza yüksek miktarda XP kazandıracaktır. Kontratı alan ve görevi tamamlayan asıl kişi takım arkadaşlarından çok daha yüksek XP kazanırken, takım arkadaşları kazanılan XP’lerin yarısı kadar kazanır.

Kontratları nerede ve nasıl bulabilirsiniz?

Battle Royale modlarından herhangi birine dalış yaptığınızda, oyun içi haritadan veya mini haritadan faydalanarak onların yerlerini görebilir ve size göre en çok XP kazandıracak veya önemli olduğunu düşündüğünüz kontrat ile göreve başlayabilirsiniz.

Warzone Mobile haritasındaki kontratları gösterir.

Kontrantların yerini mini haritadan da görebilirsiniz. Ayrıca kontrat toplayıp göreve başladıysanız yine görevin nerede olduğunu mini haritadan görebilirsiniz. Örneğin hedef şeklinde gösterilen yeşil ikon sizin görevi yapmanız gereken konumu gösterir.

Warzone Mobile oyununda kontratları bulmanın bir diğer yolu ise ses dinlemektir. Her kontrant bulunduğu yerde ses çıkarırlar. tek yapmanız gereken bu sesin kaynağının nereden geldiğine odaklanmak ve onu bulmaktır. Aşağıdaki videoda buna bir örnek vardır.

Kontratların konumunu onların çıkardığı sesi dinleyerek bulabilirsiniz

Kontratları bulduğunuzda onu bazen alamayabilirsiniz. kontratı toplamak için hamle yaptığınızda envanterinize gelmediğini farkedeceksiniz. Bunun sebebi o anda takım arkadaşlarınızdan biri yerden bir kontrat almış ve göreve başlamıştır. Bu sebebpten dolayı aktif bir görev varken, takımın diğer üyeleri buldukları kontratları toplayamayacaktır.

Kontratları alamıyorsanız aktif görev var demektir
Kontratlar toplanabilir olduğunda haritada canlı ve açık yeşil renkte görünürler ve onları toplayabilirsiniz
Eğer kontrantlar soluk ve koyu yeşil renkte görünüyorsa onların yerlerini görebilir ama toplayamazsınız

Bir kontratı aldığınızda görev başlamış demektir ve anında XP ile ödüllendirilirsiniz. Görevi tamamlamayı başarırsanız daha çok XP ödülü kazanırsınız.

  1. Görevi aldığınızı, görevi hangi sürede tamamlamanız gerektiğini, kimi ortadan kaldırmanız gerektiğini ve tamamlayabilirseniz kaç XP ile ödüllendirileceğinizi gösterir
  2. Görevin başladığını bir uyarı barı şeklinde görebilir ve öldürme listesinde adınızın yanında göreve başladığınızı belirten bir uyarı çıkar. Haritadaki herkes bu uyarıyı görür.
  3. Kontrat başlamıştır ve anında XP ödülü kazanırsınız. Görevi tamamlamamış olsanız bile, bu XP hanenize yazılmış demektir.

Kaç çeşit Kontrat var ve ne İşe yarıyorlar?

Warzone Mobile oyununda şuanda 5 farklı kontrat kartları vardır. Bunlar Wanted, Bounty, Supply Run, Recon ve Scavenger’dir. İlerde yeni kontrat kartları eklenebilir. Yeni Kontrat’lar gelirse onlarıda bu yazımızı güncelleyerek ekleyeceğiz.

Wanted

Yanılmıyorsam oyundaki en yüksek XP puanı veren görev Kontrat kartı bu olsa gerek. Onu aldığınızda ölmeden 3 dakika boyunca hayatta kalırsanız 1400 XP puanı kazanırsınız.

Wanted Kontrat kartının bilinen özellikleri

  • Haritada birçok yerde bulunabilir
  • Onu aldığınızda aranan kişi olursunuz ve haritada tüm oyuncular tarafından sizin ve takımınızın konumu görünür
  • 3 dakika süreli bir görevdir ve ölmeden hayatta kalırsanız anında 1400 XP kazanırsınız
  • Görevi tamamlarsanız oyun içinde kullanabileceğiniz para ödülü verir takımlı veya tekli girdiğiniz durumlara göre miktar değişir. Bu parayı satın alma istasyonunda değerlendirebilirsiniz
  • Takım arkadaşınız Wanted Kontrat’ını alırsa onu korumaya çalışın. Ölmeden görev tamamlanırsa tüm takım üyeleri asıl görevi tamamlayan takım üyesinin yarısı kadar XP puanı kazanır
  • Wanted Kontratı’nın en güzel özelliklerinden biri, takımınızda ölen bir oyuncu varsa, Wanted görevini tamamladığınızda ölmüş olan takım üyesi oyuna koşulsuz şartsız geri döner. Bunun için satın alma istasyonunu kullanmanıza gerek kalmaz

Wanted Kontrat kartı yukardaki görselde yer alan bir ikona sahiptir.

Wanted Kontratı haritada bu şekilde görünmektedir.

Wanted Kontrat’ı düşman tarafından alınmışsa haritada kırmızı taç şeklinde görünür. Oyundaki herkes onun konumunu görür ve öldürmeye çalışır. Çünkü Wanted Kontratı ile aranan kişiyi öldürmek XP puanı kazandıracaktır.

Bounty

Bounty Kontrat kartı ödül anlamına gelir. Bu görevi aldığınızda haritada yeşil renkli hedef ikonu belirir ve sizin ödülünüz o hedeftir. Amacınız onu ortadan kaldırmaktır. Eğer bu Kontrat kartını düşman askeri almışsa, dikkat etmelisiniz. hedef siz olabilirsiniz ve heran sizi öldürmeye gelebilir. Ancak avcının size yakınlığı ve uzaklığı ile alakalı oyun bu durumda size uyarı anlamında bir bildirim gösterecektir.

Bounty Kontrat kartı yukardaki görselde yer alan bir ikona sahiptir.
Bounty Kontrat kartının oyun içindeki görünümü
Bounty Kontratını aldığınızda haritada hedef noktayı görebilir ve onu ortadan kaldırabilirsiniz.
Haritada yeşil hedef ikonuna bakarak avlayacağınız kişinin konumunu görebilirsiniz.

Bounty Kontratı sadece sizin için değil, düşman için de toplanabilir bir görevdir. O yüzden bu kontratı düşman askeri almışsa, bu sefer siz hedef olabilirsiniz.

Hunted uyarı barı sarı renkteyse hedef ya takım arkadaşınızdır, yada sizsinizdir. Threat yazısı ise avcının size yakınlığı ve uzaklığı konusunda uyarı gösterir.
Threat yazısı ve uyarı barı artık iyice kırmızıya doğru dönüşmüşse, avcı burnunuzun dibinde demektir. Çok dikkatli olmalısınız.

Supply Run

Türkçe’de tedarik çalıştırma olarak çevrilen bu Kontrat ile satın alma istasyonlarından indirimli olarak alışveriş yapabilirsiniz. Görevi aldığınız andan itibaren haritada işaretlenen satın alma istasyonuna giderek süre dolmadan indirimli ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Supply Run Kontrat kartı yukardaki görselde yer alan bir ikona sahiptir.
Haritayı açarak gideceğiniz Supply Run görev konumunu görebilirsiniz.
Supply Rung görevi ile size gösterilen satın alma istasyonuna geldiğinizde indirimli ürünler sizi bekliyor olacak.

Recon

Recon Kontratı en zahmestiz sayılabilecek görevlerden biridir. Kontratı aldığınız andan itibaren haritada size korumanız gereken bir lokasyon gösterilecektir. Uydu veya sinyal alıcısına benzer bir cihazın hemen yanı başında bir süre beklemeniz ve o cihazı lokasyonla birlikte korumanız gerekecek. Görev başarı ile tamamlandığında hem XP, hem para hem de bazı loot ögeleri kazanacaksınız.

Recon Kontrat kartı yukardaki görselde yer alan bir ikona sahiptir.
Scavenger Kontratından sonraki en uzun görev süresine sahip Kontrat bu. 4 dakika içerisinde görevi tamamlamanız gerekecek.
Haritayı açmadan da koruyacağınız lokasyon ve size olan uzaklığını görebilirsiniz.
Recon Kontrat kartı ile yapılan görevi bir de video olarak izleyin.

Scavenger

Scavenger Kontrat kartını bulup aldığınızda, haritada sizden bulmanızı istenilen bazı tedarik kutularına gitmeniz gerekiyor. Bunlar oyundaki normal loot sandıkları. Ama sizin bulmanız gereken loot sandıkları oyunun haritada işaretledikleridir. Bu tedarik kutularında ekstra özel itemler çıkmıyor. Sadece görevi yapmak için gösterilen sandıklardan ibarettir ve içerisindeki loot’lar normalde oyunda da bulacağınız itemleri oluşturuyor.

Scavenger Kontrat kartı yukardaki görselde yer alan bir ikona sahiptir.
Oyundaki en uzun görev süresine sahip Kontrat budur. Bir tedarik sandığı değil birden fazlasını bulmanız isteneceği için görev süresi uzun oluyor.
Haritada gitmeniz gereken nokta görünmektedir. Tedarik sandığını kolayca bulabilirsiniz.
Oyunu oynamaya devam ederken Scavenger konumunu görebilirsiniz.
Scavenger tedarik kutusuna geldiğinizde sarı bir soft ışık rengi ile yanıp söner.

Sanırım hepsi bukadardı. Bu makalemizde sizlere Warzone Mobile oyunundaki Kontratları ne işe yaradıklarını, bu kontratlardan birini aldığınızda nasıl görevler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde görselleriyle anlatmış olduk. Belki gözden kaçırdığımız küçük detaylar olabilir. Ancak he bu detayları, hem de yeni gelecek olan Kontrat görevlerini bu sayfayı güncelleyerek eklemeye çalışacağız.

İyi oyunlar…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.