Android

Android 13 Daha İyi Bir Mobil Oyun Deneyimi Sunabilir

Google’ın Android 13 ile mobil oyun deneyimini artırması muhtemel. Android 13’ün Geliştirici Önizlemesinde yeni keşfedilen bir kod, kullanıcıların ilk oyun yükleme ekranına daha az bakmak zorunda kalacağını ima ediyor.

XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapora göre, gelecek işletim sisteminin en son önizlemesinde GameManager API’sine yeni bir yöntem eklendi. SetGameState adlı yeni yöntem, bir oyunun platforma mevcut durumu ve şu anda başka bir şey yükleyip yüklemediği hakkında bilgi vermesini sağlayacak. Bu, CPU kullanımına öncelik vererek oyunun daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacak ve ayrıca daha iyi bir genel performans sunması bekleniyor.

Android 13’te bulunan oyunlar bu yöntemle kesintiye uğrayıp uğramayacağını sisteme aktarabilecek. Bu özellik, geliştiricilerin oyun kaynakları, varlıkları ve daha fazlasını yüklerken cihaza CPU performansını artırmasını ve parazitleri kontrol etmesini söylemesine olanak tanır. Bu yükseltme, bir oyunun yükleme süresini doğrudan etkileyebilir ve çoğu durumda kaynakların yüklenmesi oyunu yavaşlattığı için genel deneyimi önemli ölçüde iyileştirebilir. Bu özelliğin ayrıca sahneler veya sekanslar arasındaki geçişleri daha da kolaylaştırması muhtemeldir.

Android 13’teki yeni özellik, geliştiricilere daha gelişmiş grafikler oluşturma yeteneği sunacak ve ayrıca oyunlarının nasıl göründüğü üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Google’ın yaklaşmakta olan platformu, oyun performansında önemli artışlar bile sunabilir ve geliştiricilerin oyunlarının daha da iyi görünmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.