iOS

App Store Emülatör Dönemi Başladı Delta Emülatörü İndirin

App Store Emülatör iznini resmen verdi. Delta Emulator, NES, SNES, N64 ve DS’den oyun çalıştırmanıza olanak sağlayacaktır.

App Store Emülatör konusundaki yasaklarını gevşetti ve kurallara uyan emülatörleri mağazada kabul etti.

Delta emülatörü, birçok retro konsolun gücünü içeren App Store’da göründü. Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System, Nintendo 64, Game Boy (Color), Game Boy Advance ve Nintendo DS. Gelecekte, bu emülatörün yazarı daha da fazla konsol eklemeyi vaat ediyor.

İyi haber şu ki, Delta çeşitli kontrol cihazlarını destekliyor. Nintendo Switch, PlayStation 4 ve 5, Xbox One ve Xbox Serisi, MFi ve hatta Bluetooth veya kablolu klavyeler.

Delta menüsü aracılığıyla oyunlardaki ilerlemenizi yükleyebilir veya kaydedebilirsiniz; Ayrıca bazı kayıtlar silinmeye karşı korunabilir. Delta aynı zamanda otomatik kaydetmeyi de destekler, böylece ilerlemenizi kaybetmezsiniz.

Ayrıca Delta, Game Genie, GameShark vb. hile kodlarını girme özelliğini de ekledi. Bu emülatör aynı zamanda oyunlar, kayıtlar, hileler ve denetleyici ayarlarından oluşan kitaplığınızı cihazlar arasında senkronize etmenize de olanak tanır. Ve “Hızlı Geri Sarma” işlevi, yavaş ve sıkıcı anları hızla geçirmenizi sağlayacaktır.

Emülatörler, genellikle eski oyunları veya başka platformlarda bulunan yazılımları çalıştırmak için kullanılan uygulamalardır. Ancak, bu tür emülatörlerin yasal statüsü ve kullanımı ülkeye ve yerel yasalara göre değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda, emülatörlerin kullanımı telif hakkı ihlali olarak değerlendirilmektedir

Apple, App Store’da bulunan uygulamaların telif hakkı yasalarına uymasını gerektirmektedir. Apple’ın kendi platformlarına özgü kısıtlamalara uygun olmasını gerektirir. Bu nedenle, App Store’da bulunan emülatörler bazı durumlarda kısıtlanabilmektedir.

Ancak, bazı durumlarda Apple, belirli emülatörleri veya emülasyon uygulamalarını onaylayabilmektedir. Belirli bir oyun konsolunun oyunlarını oynamak için tasarlanmış emülatörler bulunmaktadır. Telif hakkı sahibinin izniyle geliştirilmiş ve yasalara uygun bir şekilde kullanılan bir uygulama ise, Apple bu tür bir emülatörü onaylayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.