GeneliOS

Apple, App Store dışından oyun ve uygulama indirmenize izin verecek

Apple çalışanları, Apple’ın Avrupa’dan gelen baskı nedeniyle ekosistemini daha açık hale getirmeye hazırlandığını söylüyor.

Apple , tüketicisini önemsediği için, garanti ve yasal kuralları ihlal etmeden, App Store’u atlayarak uygulama ve oyun indirmelerini yasaklıyor. Cupertino’lu BT devi, Avrupalı ​​politikacılar ona baskı yapmaya başlayana kadar böyle düşündü. Şimdi ise Bloomberg, kaynaklara dayanarak Tim Cook ve ekibinin yaptırımlarla karşılaşmamak için felsefelerini değiştireceklerini söylüyor.

Böylece, 2024’te Apple, kullanıcılarının bu platformdaki korsanlık seviyesini artırması gereken App Store’u atlamalarına izin verecek. Ayrıca, iOS her zaman premium oyuncular için tercih edilen bir platform olarak görülmüştür. App Store’a gelince, Apple ekosistemine getirilmesi zor olduğu için değil, Avrupa “Dijital Pazarlar Yasası” ancak 2024’te yürürlüğe gireceği için yeni kurallar 2024’e ertelenecek. Teorik olarak bu, BT pazarındaki küçük oyuncuların endüstri devleriyle rekabet etmesine izin verecektir.

Elbette Apple, Avrupa yasalarını atlatmaya çalışabilir, çünkü yalnızca sermayeleri genel olarak 75 milyar Euro’dan başlayan ve AB’de en az 45 milyon Euro’dan başlayan teknoloji şirketleri için “pazarı paylaşma” öngörüyor. Apple’ın 14 Aralık 2022’deki gelirinin 2.314 milyar dolar olduğunu belirtmek isteriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.