Genel

Apple iPhone 15 ile birlikte UCB Type C’ye geçiş yapacak

Uzun zamandır iPad serilerinde USB-C kullanan Apple, Avrupa yasalarına uymak ve satış kısıtlamaları şamamamak için iPhone 15 ile birlikte UCB Type C portunu kullanmaya başlayacak.

iPhone 15 akıllı telefonlar yalnızca bu sonbaharda sunulacak, bu arada içerdekiler şimdiden bu serideki tüm modellerin bir “Dynamic Island”, namı diğer Dynamic Island olacağını söylüyor. Aynısı, benzersiz Lightning’in yerini alacak olan USB-C konektörü için de geçerli. Evet, 2023’ün sonundan itibaren Apple, yaptırımlara düşmemek ve büyük bir pazar kaybetmemek için AB kurallarına uymaya başlayacak.

Tamamen iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Ultra (muhtemel isimler) için harika yeniliklerden bir diğeri, ekranı açmak ve sesi değiştirmek için sözde düğmeler, iPhone 7 ve iPhone 8’de zaten kullanılmış olan Taptic Engine , titreşim tepkilerinden sorumlu olacaktır.

iPhone 15 modelleri arasındaki eşitsizlik burada bitmiyor – içerdekiler yalnızca Pro ve Ultra’nın endüstri standardı 120 Hz yenileme hızına ve “Always-on Display” özelliğine sahip olacağını söylüyor. İkincisine katılabiliriz çünkü böyle bir özellik Android akıllı telefonlar kadar enerji tüketir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.