Android

Call Of Duty Mobile’a Battleroyale Modu Geliyor

2019 yılının en çok beklenen mobil oyunlardan biri olan Call of Duty için yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Çıkıştarihi tam olarak bilinmeyen oyunun Android ve iOS platformları için yayınlanması bekleniyor.

COD Mobile ile ilgili daha önce sizler ile paylaştığımız yapımcı günlüğü haberimizde oyun hakkında birçok yeniliği duyurmuştuk. Hatta oyun modlarını Youtube Kanalımızdan sizlere paylaşmıştık. Ancak bu modlar arasında sadece bir oyun modunun henüz hazır olmadığını, İngilizce olarak “Caming Soon” yazdığını biliyoruz. İşte bu hazır olmayan modun büyük ölçüde PUBG benzeri bir battleroyale modu olduğu tahmin ediliyor. Bu tahminlerin doğruluğunu tetikleyen yeni bilgiler ise bugün gelmeye başladı.

TACTICAL BACKPACK Lv1

 

 

Yukarıdaki resmin bugün Call of Duty Mobile geliştiricileri tarafından paylaşıldığını hatırlatarak, görselin başlığında yer alan Tactical Backpack Lv1 yazısı battleroyale moduna işaret ediyor. Özellikle Lv1 ibaresi Level 1 (seviye 1) çanta olduğunu ve bu çantalardan daha büyük kapasiteye sahip diğer seviye çantaların da olacağı anlamına geliyor. Haritada sağda, solda, binaların içinde bulduğumuz eşyaları taşımak ve hayatta kalmak için bu malzemeleri doğru bir şekilde kullanmak için tasarlanmışlar.

 

SHU ASKERİ NAKLİYE KAMYONLARI

 

 

Cal of Duty oyunlarında taktiksel yakın mücadele veya imha veya zombi modları gibi birçok oyun modlarının olduğunu biliyoruz. Bu modların hiçbirinde araba kullanmak mantıklı değil. Çünkü hepsi çok dar bir alanda yakın çatışmalardan oluşuyor. Ancak geliştiricinin bugün paylaştığı bu görselde yer alan SHU askeri nakliye aracı, Cal of Duty Mobile oyununa gelecek olan yeni oyun modunda takımca bir noktadan diğer bir noktaya ulaşım aracı olarak kullanılacak. Bu da bize oyunun yeni modunun Battleroyale olduğunu doğrulayabilir.

 

SÜRAT TEKNESİ

 

Geliştiricinin son paylaştığı görsel ise sürat teknesi. Bunun PUBG Mobile oyununda olduğu gibi geniş bir su yolunda tekne kullanarak takımca bir yerden bir yere ulaşmak için kullanıldığını düşünmek zor değil. Ancak görsele dikkatlice baktığımızda  sürat teknesinin 6 kişilik oturma koltuklarının yer aldığını görüyoruz. Eğer bu bir Battleroyale moduna ait bir görsel ise o halde battleroyale modunda bizi enteresan bir çoklu mücadele bekliyor olabilir.

 

Şimdilik hepsi bukadar. Aşağıdaki oynatıcıdan Call of DUTY Mobile oyununa ait Test sürümünde oynadığım videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.