Genel

NetEase Games, Halo Infinite, Minecraft ve Fallout 76’nın ortak geliştiricilericisi SkyBox Labs’ı satın aldı

Dünyadaki ekonomik zorluklara rağmen NetEase Games, yabancı stüdyoları satın almaya devam ediyor.

Gematsu , Çinli yayıncı NetEase Games’in Kanadalı stüdyo SkyBox Labs’ı satın aldığını duyurdu. Xbox Game Studios, Wizards of the Coast ve Electronic Arts dahil olmak üzere çeşitli ortaklarla bağımsız olarak çalışacak . Yabancı yazarlar, SkyBox Labs’ın Halo Infinite, Minecraft ve Fallout 76’nın geliştirilmesinde yer aldığını belirtiyor.

İlginçtir ki, Tencent toplu işten çıkarmalara devam edip doğrudan faaliyetlerine konsantre olurken, NetEase Games hız kesmeyip yabancı stüdyoları satın alıyor. SkyBox Labs, Vancouver’daki en hızlı büyüyen oyun şirketidir.

Bir basın açıklamasında NetEase Games, SkyBox Labs’tan mali ve yönetimsel yardım aldığını belirtti. Kanada stüdyosunun açıklamalarına bakılırsa, Çin oyunlarında çalışmayacak, ancak Kanada’da genişlemeye devam edecek. Muhtemelen bu nedenle, resmi web sitesi hem Vancouver’da hem de uzaktan birçok açık pozisyonu listeler.

Şu anda SkyBox Labs, Minecraft evrenindeki bireysel projeler üzerinde çalışan ve Fallout 76’yı destekleyen Halo Infinite’i birlikte geliştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.