AndroidiOS

PROJE EVO için yeni beta tarihi açıklandı

PROJE EVO geliştiricileri bugün paylaşmış olduğu yeni tanıtım videosunda, oyunun yeni beta tarihi konusunda gizli bir mesaj verdi. Bu mesaj oyunun tanıtım videosu içerisine gizlendi ve izleyenlerin bunu çözmesi istendi.

Akıllıca bir girişim gibi görünse de, çoğu kişinin bu gizli mesajı çözmesi veya bulması mümkün görünmüyor. Bu da oyunu sabırsızlıkla bekleyen hayranlarının beta sürecini kaçırmasına sebep olabileceği gerçeğini ortaya çıkarıyor.

Yayınlanan tanıtım videosu ve içerdiği gizli mesaj aşağıdaki oynatıcıda yer almaktadır.

Video aslında oyunun hayranları tarafından dile getirilen özelliklerin bir gösterisi şeklinde hazırlanmış. Hatta öyle ki, videonun sonuna çıkış tarihi olarak 2030 ibaresi konulmuş. Tabi bu şaka amaçlı konulmuş bir cümle. Çünkü hayranlar oyunun çıkış tarihinin 2030 olacağı konusunda çokça espiri yapmışlardı.

Her ne olursa olsun videonun sonuna 2030 yazılması bile birçok hayranın bunun şaka olup olmadığını anlayamadığını ve videonun yorumlarında gerçekten bu duruma şaşıranların olduğu göstermekte.

Asıl mevzuya geldiğimizde ise, oyunun içerisine gizlenen beta çıkış tarihi bir mors alfabesi ile izleyenlere duyurulmuş durumda. Bu mors alfabesiniz videonun 2:36 dakikasında başlıyor. Önce bir kalp ritmi gibi başlayan ancak daha sonra mors alfabesine dönüşen bu kodlar yazıya döküldüğünde aşağıdaki gibi karşımıza çıkıyor.

-… . …-. — .-. . -.-. …. .-. .. … – — .- …

Yukarıda gördüğünüz bu harfler telefon icat edilmeden önce insanların uzak bir ülkeye veya konumlara hızlı bir şekilde mesaj göndermesine olanak tanıyordu. Peki bunu nasıl mı yapıyorlardı? Aşağıda izleyeceğiniz bu basit ve ilkel alet sayesinde uzaktaki bir konuma hızlı mesajlar göndermek mümkündü.

Gelelim videodaki mesajın çevirisine. Mors alfabesini çevirmek kolay gibi görünsede aslında çokça deneyim gerektiren bir alışma sürecini barındırıyor. Project Evo geliştiricilerinin yayınladığı videonun altında yer alan yorumlara baktığımızda birçok insanın farklı söylemleri ve çevirileri olsa da, Selim Şahin isimli bir Türk gencinin kesin çevirisiyle beta tarihi gün yüzüne çıkıyor.

-… . …-. — .-. . -.-. …. .-. .. … – — .- … (Noel’den önce)

Yukarıda çevirisi yer alan beta tarihi kesin bir gün ve saat2e işaret etmiyor. Bunun yerine Project Evo oyununun Betasının Noal’den önce çıkacağı belirtiliyor.

Project Evo Beta Ön Kayıt

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.