Genel

Sony, Unreal Engine 5 tarafından geliştirilen 2 AAA mobil oyun üzerinde çalışıyor

Sony akıllı telefonlar için en az 2 oyun yapıyor. Bu açıkça Warzone Mobile değil ve ikincisi tamamen yeni bir yapım olacak.

Reporters On Duty çalışanlarından biri, Japon yayıncı Sony‘nin 2 AAA mobil oyun yaptığını ortaya çıkardı. İlk başta bunlardan birinin Warzone Mobile olduğunu düşünebilirsiniz, sadece IW motorunda yapılmıştır Sony’nin bunla alakası yoktur. Sony tarafından sunulan 2 proje de Unreal Engine 5 üzerinde geliştirilmektedir. Şimdiye kadar Unreal Engine 5 ile geliştirilen Project Evo‘nun bununla övündüğünü unutmayın.

Sony tarafından oluşturulan oyunlardan en az biri F2P modeline göre dağıtılacak ve ikincisi premium bir proje olabilir. Franchise’lara gelince, yine tutarsızlıklar var – ilk oyun tamamen yeni bir franchise, ikincisi ise PlayStation hayranları için iyi bilinen dünyaya göre yapıldı. Belki de bu Spider-Man veya The Last of Us evreninde bir projedir ama bunu içerdekiler bile bilmiyor.

Aynı zamanda, içerdekiler Sony tarafından geliştirilmekte olan bu 2 oyunun türünü zaten biliyorlar:

  • 3D aksiyon macera;
  • 3D RPG.

Bu projeler, PlayStation’ın 2025 yılına kadar franchise’larının yarısını akıllı telefonlara taşıma planlarıyla uyumlu olarak geliştirmenin ilk aşamalarındadır. İçeridekiler yakın gelecekte daha fazla bilgi sağlama sözü veriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.