ARK: Survival Evolved Mobile Android, iOS APK

Mobil oyuncuların bir süredir merakla beklediği ARK: Survival Evolved oyunu nihayet Android ve iOS için yayınlandı. Bir hayatta kalma oyunu olan ARK: Survival Evolved yapımı, sizi bilinmeyen çok eski çağlara, dinazorlar dönemine götürüyor.

Çıplak bir adam veya kadın olarak üşüdüğün ve acıktığın ARK isimli gizemli bir adada mahsur kalıyorsun, avlanmalı, kaynak toplamalı, eşya üretmeli, bitki büyütmeli, teknolojiler araştırmalı ve dayanıklı elementlerle sığınak yapmalısın. Kurnazlığını ve kaynaklarını öldürmek veya dev dinazorları ve adada dolaşan diğer ilkel yaratıkları evcilleştirmek ve beslemek için kullan. Hayatta kalmak için diğer yüzlerce oyuncuyla avlan, hükmet… ve kurtul!

Aşağıdaki özellikler Gün-1 Erken Erişimde gösterilen özellikler. Planladığımız daha çok yönleri ve ayrıntıları var ama bunlar uzun vadeli planlar, ve şuanda ARK’da deneyimleyecekleriniz:

CANLI EKOSİSTEM İÇİNDEKİ DİNOZORLARI EVCİLLEŞTİR, EĞİT, BESLE VE SÜR

Dinozorlar, Yaratıklar, ve Çiftleştirme! — 50’nin üstünde dinozorla Erken Erişim başlangıcı ve 100’ün üstünde dinozorla yayınlanma — Evcilleştirmek için zorlayıcı bir mücadeleye, yaratığın sahibine bağlanma sürecine, vahşi baygın yaratıkların uyanmasına tanıklık et ve onları besleyerek eski güçlerine kavuştur. Evcilleştirdikten sonra yaratıklarına komutlar verebilirsin. Kendini takip ettirebilir başka yaratıklara veya oyunculara saldırttırabilirsin. Onlar da senin gibi seviye atlayıp yemek yiyeceklerdir. Onlara zırh takıp savaş için kullanabilir veya senin ağır eşyalarını taşıttırabilirsin. Büyük yaratıklara eyer takıp sürebilirsin. Pterodactyl’i düşün onunla beraber kar kaplı dağların üstünden uçabilir, müttefiklerini taşıyıp düşmanın kalesine duvarları aşarak girebilirsin, Raptorlarla ormanın içinde yarışabilir, Dev Brontosauruslarla düşmanın merkezini boydan boya yarabilir veya çıldırmış bir T-Rex’ in sırtında avını kovalayabilirsin. Kendi yırtıcılarınla bu hareketli ekosistemdeki hayat döngüsü içinde av veya avcı olarak olarak yerini al Av olarak yaşa yada Avcı olarak hükmet. Bir türün her 2 cinsindende evcilleştirdiysen onları çiftleştirebilir ve rekombinant genetik miraslardan doğan yavrulara sahip olabilirsin. Memeli veya yumurtlayan hiç farketmez iyi ebeveynler Seç, Çiftleştir ve Daha Güçlü Bebek Dinoları büyüt!

AÇLIK, SU, SICAKLIK VE HAVA DURUMU

Besin değerleri farklı olan ve insan eti de dahil olmak üzere çeşitli yiyecekler yiyerek ve içerek hayatta kalabilirsiniz. Evinizde ya da envanterinizde taze su bulundurmak önemli bir konudur.
Uzun mesafeli seyahatlerde yapılan tüm fiziksel eylemler yiyecek ve su kaybına neden olabilir, yetersiz beslenme ve susuzluk gibi tehlikeli durumlar oluşabilir. Envanter ağırlığınız sizi yavaşlatabilir, gündüz/gece geçişleri ile rastgele hava koşullarında ve buna ek çeşitli sıcaklık değişimleri veya daha kolay susuz kalma ve açlık çekme gibi etkenlere maruz kalabilirsiniz. Ateş veya sığınak inşa ederek ve çeşitli kıyafetler, zırhlar yaparak kendinizi bölgesel hasarlardan ve değişken iç/dış sıcaklık değişimlerinden koruyun!

TOPLA, İNŞA ET, BOYA

Ağaçları keserek, metalleri ve diğer önemli madenleri kazarak çok katlı karmaşık yapı elemanlarını yapabilirsin; rampalar, kirişler, sütunlar, pencereler, kapılar, geçitler, su boruları, musluk, jeneratörler, kablolar, her türlü elektrikli cihaz ve birçok merdiven türü. Yapıların bir ağırlık sistemi var yani yeterince destek yapmazsanız yıkılabilir, o yüzden binaları güçlendirmek önemli. Her yapı ve eşya yapının görünüşüne uyum sağlayabilmesi için boyanabilir; her pixeli boyanabilen yazı panoları, büyük panolar ve diğer dekoratif eşyalar gibi. Silahlar, giysiler ve zırhlar da kendi dış görünüşünüzü ifade etmek için boyanabilir. Sığınaklar hava durumunun etkilerini azaltır, sizi ve malzemelerinizi korur!

EK, YETİŞTİR VE BİÇ

Çevrenizdeki vahşi bitki örtüsünden tohumlar seçin, tohumları ekin, su ile ve gübrelerle besleyin (her şey kalori tükettikten sonra kaka yapar, bu da kompostlanarak diğerler gübrelerden daha iyi hale getirilebilir). Lezzetli yemekler ve faydalı içecekler yapmada kullanılacak leziz ve nadir meyveler üretmek için mahsullerine iyi bak! En güçlü özelliklere sahip nadir bitki tohumlarını bulmak için keşfe çıkın! Vejetaryenlerin ve veganların ARK’ı şiddet içermeyen bir şekilde fethetmesi mümkün olacak!

ÜST DÜZEY YAŞAM FORMLARI ÇAĞIR

Nadir nesneleri getirerek özel Çağırma bölgelerinde ARK geçmişindeki en mistik ve savaşa hazır yaratıkları uyandırabilirsiniz. Bu canavarlar yok edildiğinde en deneyimli Kabileler için bir oyun hedefinin tamamlanmasını sağlar ve değerli eşyalara sahip olurlar.

KABİLE SİSTEMİ

Bir kabile oluşturun ve arkadaşlarınızı ekleyin, tüm evcil hayvanlarınız kabilenizdeki müttefikler tarafından komuta edilebilsin. Kabile üyeleriniz sizin canlanma yerlerinizde canlanabilecek. Yönetim yükünü azaltmak için kabilenizdeki üyeleri kabile yöneticisi olarak terfi edin. Anahtar öğeleri ve şifreleri köye erişim sağlamaları için paylaşın!

RPG İSTATİSTİKLERİ

Planlar aracılığıyla üretilen nesneler ait olduğu kaynaklar için birbirinden farklı niteliklere ve kalitelere sahiptir. Yüksek dağlar, karanlık mağaralar ve denizlerin derinlikleri gibi daha uzak ve zorlu yerler ARK içerisinde daha iyi kaynaklar elde etmenizi sağlar! Karakterinize hayvanları eğitmek, yeni “”Engramlar”” öğreterek, öldüğünüzde bile tekrardan yapabileceğiniz birbirinden farklı planları elde etmek gibi çeşitli deneyimler kazandırarak seviye atlatabilirsiniz! Saç, göz ve deri tonları, vücut oranları gibi belirli başlı fiziksel görünüş özelliklerini de düzenleyebilirsiniz.

ZORLAYICI MEKANİKLER

Ürettiğiniz her şeyin bir dayanıklılığı bulunmakta ve giymeyip tamir etmediğiniz süre boyunca yıpranmakta, ayrıca oyundan ayrıldığınızda karakteriniz kalıcı bir dünyada uyuma durumuna geçmektedir. Her şey yağmalanabilir ve çalınabilir, bu yüzden güvenliğinizi sağlaması için inşa etmeli, takım oluşturmalı veya malzemelerinizi koruması için evcil hayvan edinebilirsiniz. Ölüm kalıcıdır, kendi çıkarların için diğer oyuncuları bayıltıp ele geçirilebilir, zorla besleyebilir, onların kanını zorla çıkarabilir, dışkılarını gübre olarak kullanabilir veya etobur hayvanlarınız için yemek olarak kullanabilirsiniz!

ARAŞTIRIN VE KEŞFEDİN

Gizemli ARK, yeryüzündeki, yer altı ve su altındaki birçok doğal ve doğal olmayan yapılardan oluşan korkunç ve heybetli bir çevredir. Sırlarını tamamen keşfederek, en egzotik, usule göre rastgele seçilmiş canlıları ve nadir örnekleri bulacaksınız. Ayrıca binlerce yıldır Ark’ın önceki insan sakinleri tarafından yazılmış, oyun içine dinamik olarak güncellenen, ARK’nın yaratıklarını ve arka planını yaratıcı bir şekilde ayrıntılarıyla anlatan kâşif notları bulunur. Oyuniçi ARK haritanızı keşfederek tam olarak geliştirin, üzerine özel ilgi noktaları yazın ve yakınınızdaki diğer oyuncularla metin, sesli sohbet veya uzak mesafe ile iletişim kurmanıza yardımcı olmak bir Pusula veya GPS koordinatları oluşturun. Diğer oyuncuların kendilerine yardım etmeleri veya onları saptırmaları için oyunda işaretler oluşturun ve çizin… Ama yine de… Yaratıcılara nihai olarak meydan okumayı ve ARK’ı Fethetmeyi nasıl başaracaksınız? Kesin bir oyun sonu planlanıyor.

BÜYÜK DÜNYA SÜREKLİLİĞİ VE META-EVREN

Sunucularda 100’ün üstünde oyuncu, karakterin, inşa ettiğin her şey ve hayvanların. Hatta ayrıldığın zaman oyunda kalırlar. Ayrıca karakterini ve öğelerini Steam Ekonomisinden verilerini yükleyerek (veya indirerek) Dikili Taşlara erişip ARK ağları arasında fiziksel olarak taşıyabilirsin! ARK galaksisi, her biri bir öncekinden biraz daha farklı, üstünde izini bırakmak ve fethetmek için, birer birer. ARK dünya üzerinde özel eşsiz temalı olaylarla ilgili kısa süreli öğeler sunacak!

SAĞLAM STEAM ATÖLYE MOD DESTEĞİ

Tekil oyuncu olarak oynayabilir, karakter ve eşyalarınızı oyuncular tarafından açılmış resmi olmayan çok oyunculu sunuculara aktarabilirsiniz. Oyunun Steam Atölye’yi tam olarak desteklemesi sayesinde, oyunu Unreal Engine 4 Editör ile modlayabilir ve Atölyede modlarınızı paylaşabilirsiniz. ARK’ın harita ve oyun içi öğelerini nasıl düzenlediğimize bakabilirsiniz. Kendi sunucunuzu açın ve ARK’ı istediğiniz şekilde yapılandırın. Sizlerin neler yaratabileceğinizi görmek istiyoruz!

ÜST DÜZEY SONRAKİ NESİL GÖRSELLER

Aşırı gerçekçi görünüşüyle ARK yaratıklarını hayata getirmek için yüksek seviyede özelleştirilmiş Unreal Engine 4’ü, dinamik aydınlatmalar, gün ışığı aydınlığı, hava durumu sistemleri (yağmur, sis, kar, vb.), gerçekçi hacimsel bulut sistemi ve en yeni DirectX11 ve DirectX12 işleme teknikleri ile birlikte kullanıyoruz. Müzikler “”Ori and the Blind Forest’ın ödüllü bestecisi Gareth Coker!

İnceleme Videosu

 

İNDİR

 

▶ Download ANDROID: TIKLA

▶ Download iOS: TIKLA

67 comments

 1. Ark manyagı dedi ki:

  Ersin abi siteye apk ve obb dosyasını yüklermisin.

 2. Boşunua kaç gündur bu oyunu beklemekte boşa uraştım şindidd tablete uyumlu sürüm deģil diyor kaç saat boyunca bugün 1den 10na kadar uykusuz gibi bekledim hayalkırıklıgı abi tek ricam şu oyunu android sürümünu 4.4.2 yap yeterki

 3. Berkay dedi ki:

  Apk ciksin abi acilmiyo surum uymuyo diyor cozumu var mi

 4. Tarik dedi ki:

  Abi ark survival evolved Play storeda cihaziniz bu surumle uyumli deil hatasi veriyo ltfn yardim edermisin

 5. Efe dedi ki:

  Abi oyun neden halen indirilmiyor

 6. Emir dedi ki:

  Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası veriyo ya sonradan düzeltebilirlermi

 7. Atabilal Mutlu dedi ki:

  Oyun cihaz sürümü ile uyumlu değil diyo ne yapmalıyım

 8. baki karsu dedi ki:

  Abi surum kac

 9. Egemen dedi ki:

  Ersin çakır güzel

 10. Emrullah dedi ki:

  ERSİN ABİ 6.0.1 SÜRÜMÜNE GELECEK DİMİ LÜTFEN CECAPLA

 11. Sedat dedi ki:

  Sürümü eytmiyo

 12. HeadyHalilEfe dedi ki:

  Abi iOS tabletimde inmiyor yazılım ve sayısı uyuyor ama olmuyor iniyordu açılmıyor abi yazılımım 12 ama olmuyor

 13. Mustafa Çerkes dedi ki:

  Abi cihazim gm5 oyun yüklenmiyor neden oluyor acaba

 14. Mustafa Çerkes dedi ki:

  Sürüm uyumlu değil diyor

 15. Hüseyin dedi ki:

  Telefon özellikleri uyduğu halde oyuna girince siyah ekran da kalıyor apkpure den yüklesem düzelir mi ?

 16. Ahmet Şükrü Kunduracıoğlu dedi ki:

  Abi apkpurede hata veriyo apk dosyasında neden help plis

 17. Asrın özcan dedi ki:

  Ersin abi telefonum 2gb ram 7.0 sürüm apkpure den indiriyom açarmı acaba

 18. Asrın özcan dedi ki:

  Ersin abi telefonumun sürümü 7.0 ram 2gb
  Apkpure den indiriyom açılırmı acaba

 19. kemal dedi ki:

  Abi apkpure durduruldu hatasi veriyor ark de cihazımla uyumlu degil telefon :asus zefone 5

 20. yunus dedi ki:

  abi senen bir ricam war lutfen yanit wer men minecraftima textre pack yukledim telefonumda ekranda denizli yer cikyodu ya 1.5.0.4 surumunde orasi yesil olup oyundan atiyo abi kb bu soruyu sordum abi lutfen yardim et

 21. Celil dedi ki:

  Ersin abi android 5.5.1 e gelecekmi?

 22. Caglar dedi ki:

  Abi apkpureden indirdim yükle diyorum yukleniyo en son yuklenemedi hatası veriyor cihaz gm5plus

 23. Mustafa Emir dereli dedi ki:

  Ersin abi gm5plus 3gb ram 32 GB 8.0 android apk pureden indirdim ama kurmaya çalışınca uygulama yüklenmedi hatası veriyor

 24. Ahnetberat dedi ki:

  Abi oyuna giriyorum oyundan atıp telefonu yeniden başlatılıyor diyor abi acil yardımmm napmam lazımm

 25. O dedi ki:

  4.4.4 sürümü uyumlu değil yardım et lütfen kaç gündür bekliyordum

 26. Yasin dedi ki:

  Tt175 telefonuna uyumlumudur a3 telefonuda olur

 27. Hasan dedi ki:

  Abi bunu da ayni pubg mobile gibi pc ye cekebilirmiyiz ? link varsa pls

 28. Yağız dedi ki:

  Ersin abi j7 pro 32gb hafıza 3gb ram 7.0 ama uyumlu değil diyor apk puredende denedim olmuyor lütfen yardım

 29. Samet dedi ki:

  Ersin abi ben indiremiyorum samsung galaxy a3 2017
  Sürümü 7.0 2GB ram var ama indiremiyom normalmi

 30. Dogukan dedi ki:

  Abi bu sürümle uyumlu değişiyor ak telefon j5

 31. Haktan dedi ki:

  Cihazın GM 5 plus bu cihaz için ark’ın nezaman çıkacağı veya bir şekilde bu cihazdada ark oynanabilmesi için bir video çekermisin veya yanıtlarmısın? (Yanıtlarsan mutlu olurum)

 32. Hamza dedi ki:

  Aaaaaaaaaaaaaaa

 33. Emir kaan dedi ki:

  Abi cok ama cok teşekkür ederim çok süper bi oyun sen yapmadın ama yinede ellerine sağlık

 34. Emircan dedi ki:

  Abi adımı sona yaz anlatım abi haber varmı oyundan

 35. Omer dedi ki:

  Cihazınızla uyumlu değil diyor

 36. Berat dedi ki:

  Ersin abi benim sürüm uyuyo ama inmiyo sürümüm 7.0

 37. Berat dedi ki:

  Avi benim sürüm 7.0 ama uyumlu değil diyor

 38. Ismail dedi ki:

  Abicim telefon android sürümü 6.0.1 ama bu oyun uygulama uyumlu deil diyor 1.6Ghz işlemci 1.5GB ram 4Gb boş yer var uyumlu deil diyor cildiracam

 39. Kerimcan ARDIÇ sordu dedi ki:

  Abi intel uyumsuzluğu varmi

 40. Ali dedi ki:

  Abi benim android sürümüm 6.0 ama yüklen mi yor

 41. Emin dedi ki:

  Telefonun sürümü 8.0 uyumlu değil yaziyo nasıl iş bu

 42. Isimsiz dedi ki:

  Abi inmesi icin surum kac istiyo

 43. Efe dedi ki:

  Abicim bende simdi indiriyom
  Ve kanallarıni cok seviyom noglur benide yaz

 44. Efe Varol dedi ki:

  Abi telefon 7.1.1 uyumlu değil diyor apkpure de indirdim yine aynı hata

 45. Enes dedi ki:

  Abi Mobile sistem gereksinimleri neler

 46. AliyevRevan dedi ki:

  selamun aleykum abi AZERBAYCANDA yaziorum bende iphone 6 ios yazilim sürümü:12.4.4 oyunu ark survival evolved moblie indiriyorum ama oyuna girdikden sonra oyundan atiyor lutfen yardimca olun napmaliyim?

1 Pings/Trackbacks for "ARK: Survival Evolved Mobile Android, iOS APK"

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.