AndroidiOSMobil Oyunlar

Warzone Mobile için 4. Sezon Yama Notu

Warzone mobile için 4. Sezon v3.6.0.18417447 güncellemesine ait tüm yama notları.

Call of Duty: Warzone Mobile — Güncelleme Notları

Warzone Mobile topluluğuna selamlar! Bu alan, yalnızca yamalar ve büyük değişiklikler veya eklemeler için ayrılmıştır (sezonluk içerikler hariç). Tam güncelleme notları, düzenli olarak subreddit’imize veya profilimize sabitlenen topluluk güncellemeleri içerisinde bulunabilir. Küçük veya büyük güncellemeler için bu alanı düzenli olarak güncelleyeceğiz ve bunları diğer platformlarda da paylaşacağız.

OYUN ÖZELLİKLERİ

Bitirici Hareketler
Artık MWIII ve WZ’de elde ettiğiniz bitirici hareketleri ekipmanınıza ekleyebilir ve özelleştirebilirsiniz.

GRAFİK KALİTESİ

Yeni – İndirme Yönetimi Uygulaması
Artık tüm kaynakları tek bir seferde indirebilirsiniz.
NOT: Rebirth Island (BR) ve tüm çok oyunculu haritalar, oyunu ilk kez başlattığınızda indirilecektir. Yeni kurulum yapan tüm oyuncular için Verdansk artık oyun modu seçim ekranında indirilecektir.
Rebirth Island veya diğer çeşitli çok oyunculu modlarda oynarken Verdansk’ı arka planda indirme seçeneğiniz de bulunmaktadır.
Yeni: Güncellenmiş grafik ön ayarları.
Özel grafik ayarları seçeneği eklendi.
Görsel kalite ayarlanabilir.
Hedef FPS değeri belirlenebilir.
Ana merkez, birçok yeni grafik iyileştirmesi ve optimizasyon aldı.
Düşme yüklemeleri, son yükleme sırasında açtığınız son sekmeyi hatırlama yeteneğine sahip.
Daha düşük yoğunlukta BR koşullarında becerilerini geliştirmek isteyen oyuncular için bir eğitim maçları oynatma listesi eklendi.
Shader optimizasyonu, genel performansı iyileştirmeye ve hızlandırmaya yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

HATA DÜZELTMELERİ

Grafik ve Performansla İlgili Düzeltmeler:

Yüksek sınıf iOS cihazlarda haritanın siyah dokular ve parlak noktalarla dolmasına neden olan sorun düzeltildi.
Daha yüksek kalite ayarlarında oynanmasına rağmen düşük çözünürlükte yüklenen silah çıkartmalarıyla ilgili bir dizi sorun düzeltildi.
Jade Blade Tracer Pack setinden gelen silah izlerinin görünürlüğüyle ilgili sorun düzeltildi.
Samsung Z Fold 4’te cihaz katlanıp açıldığında oyun ekranının düzgün görüntülenmemesine neden olan sorun düzeltildi.
Galaxy Z Flip 4’te oyunun ilk kurulumdan sonra çökmesine neden olan sorun düzeltildi.
‘Gelen Kutusu’ ödülü açılırken oyunun nadiren çökmesine neden olan hata düzeltildi.

Genel Düzeltmeler:

Oyun sunucularının, oynanabilir bir oyun ararken oyun modlarını değiştirebilmesine neden olan hata düzeltildi.
Bazı uç durumlarda HUD’da görünen silah simgesinin değişken mermi sayısını göstermesine neden olan hata düzeltildi.
‘Yüksek Gerilim’ modunda teçhizat düşme etkinliklerinin gerçekleşmemesine neden olan hata düzeltildi.
Eklentilerin, Arcstorm ve Yokai’s Elegance Keep’in efsanevi silahlarının görünümünü değiştirmesine neden olan hata düzeltildi.
JAK Wardens kullanırken yeniden yükleme düğmesinin her zaman devre dışı olmasına neden olan hata düzeltildi.
M4’te ‘Bitirici’ kamuflajı seçildiğinde, diğer kamuflajların yeniden yükleme yapmadan kullanılamamasına neden olan hata düzeltildi.


Warzone Mobile’ın 4. Sezonunun lansmanı ile geri döndük! Bu yeni sezon ve güncelleme artık yayında. Bu yeni sezon, harita değişiklikleri ve eklemeler, oynatma listesi güncellemeleri, dört yeni silah, birçok teknik iyileştirme ve tabii ki yeni etkinlikler ile geliyor!

Bu detaylara girmeden önce, güncellemenin tüm platformlarda ne zaman aktif olduğunu aşağıda yeni bir gönderide (önceden özür dileriz) ve sosyal medya kanallarımızda onaylayacağımızı belirtmek isteriz.

YENİ SİLAHLAR

 • Keskin Nişancı Tüfeği (S4 Savaş Bileti’nden)
 • Superi 46 SMG (S4 Savaş Bileti’nden)
 • MORS Keskin Nişancı Tüfeği (Cephanelik Mağazası’ndan)
 • BAL-27 (Cephanelik Mağazası’ndan)

Bu yeni silahların yanında, Warzone Mobile’a yeni satış sonrası parçalar da ekleyeceğiz. Genel olarak, PC/konsol versiyonları ile eş zamanlı olarak silahları ve satış sonrası parçaları yayınlamak için çalışıyoruz. Ancak, bazen gecikmeler olabilir ve bu öğelerin ne zaman yayınlanacağını bu güncellemelerde veya ⁠yama notlarında bildireceğiz.

YAŞAM KALİTESİ DEĞİŞİKLİKLERİ Bu değişikliklerin tümü oyunda canlı olarak bulunan yama notlarında yer alıyor, ancak bunlar oyununuzun genel deneyimini iyileştiren önemli eklemeler.

İlk Versiyon İndirme Yönetimi Uygulaması Artık tüm varlıkları tek bir indirmede indirebilirsiniz. NOT: Rebirth Island (BR) ve tüm Çok Oyunculu Haritalar oyunun ilk başlatıldığında indirilecektir. Yeni bir kurulum yapan tüm oyuncular için Verdansk artık Oyun Modu Seçim ekranından indirilecektir. Ayrıca, Rebirth Island veya diğer çeşitli çok oyunculu modları oynarken Verdansk’ı arka planda indirme seçeneğiniz de bulunuyor.

Grafik Değişiklikleri

 • Yenilenmiş Grafik Ön Ayar Seçenekleri
 • Özel grafik ayarları seçeneği eklendi:
  • Görsel Kalite ayarlanabilir
  • FPS Hedefi belirlenebilir
 • Ana Merkez, birçok yeni grafik iyileştirmesi ve optimizasyon aldı.
 • Düşme yüklemeleri, son yükleme sırasında açtığınız son sekmeyi hatırlama yeteneğine sahip.
 • Shader’lar daha fazla optimize edilerek genel deneyimi iyileştirmek ve hızlandırmak için tasarlandı.
 • Daha düşük yoğunlukta BR deneyiminde becerilerini geliştirmek isteyen oyuncular için bir eğitim maçları oynatma listesi eklendi.

YENİ HARİTA – CRASH Bu yeni Çok Oyunculu harita, birçok önceki Call of Duty başlığında yer alan klasik bir haritadır, ancak bu versiyon özellikle Call of Duty: Modern Warfare (2019) oyunundan alınmıştır. Tipik üç şeritli harita yaklaşımını dikeylik, bina kaplaması ve bol flanking fırsatları ile birleştirdiği için çok sevilir.

Merkezdeki helikopterde siper alırken, üç katlı merkezi binadan keskin nişancılık yaparken veya yan sokağı tutarken – her tür silah ve yapı için sayısız seçeneğiniz var. Bu harita şu anda Crash 24/7 oynatma listesiyle yayında. Haritayı hızlı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz:

BR HARİTA DEĞİŞİKLİKLERİ Verdansk ve Rebirth boyunca, haritalar Sezon 4’ün temasına uyacak şekilde çeşitli görsel değişiklikler yapılıyor, örneğin belirli haftalık etkinlikler sırasında ekstra etkinlik puanı (EP) kazanmak için patlatılabilecek patlayıcı Toksik Variller. Bu variller, önceki sezonlardaki Viking Rünleri gibi, bu etkinliklere özeldir ve hem Rebirth Island hem de Verdansk’ta bulunacak.

Her iki haritada da varillerin dışında, yeni sezonda oynarken keşfedilecek küçük eklemeler ve değişiklikler var. Özellikle Verdansk’ta düşmüş helikopterler ve toksik atık işaretlerine dikkat edin. Yeni modlarda ve yeni haftalık etkinliklerde çalışırken her şeyi kullanmayı unutmayın.

YENİ MODLAR Geçen sezonda Ana Sınırlı Süreli Modumuz olarak Yüksek Voltaj ile herkesi heyecanlandırdık, ancak 4. Sezonda denemek için iki yeni modumuz olacak. İşte her mod hakkında bazı detaylar:

Buyers’ Royale Modu (Battle Royale / Sınırlı Süreli Mod) Bu BR modu, ekran üzerindeki Bulut Satın Alma İstasyonu aracılığıyla herhangi bir zamanda Satın Alma İstasyonu’na erişmenize olanak tanır. Bu, oyuncuların cephane, öldürme serileri ve genel destek için hızlı bir şekilde stok yapmasına olanak tanır, bu da aksiyon dolu bir deneyim yaratır. Sezonun başlangıcında yayında!

Killstreak Roulette Modu (Takım Ölüm Maçı / Sınırlı Süreli Mod) Bu MP modu, her 3 düşmanı öldürdüğünüzde size rastgele Öldürme Serileri ödülü vereceği için kaos ve yoğunluk vaat ediyor. Sürekli UAV ve Bakım Paketleri yerine en güçlü Öldürme Serilerini uman her oyuncuya bol şans. Bu mod birkaç hafta içinde yayında olacak.

YENİ ETKİNLİKLER
Yeni sezon bu sefer (normalde dört olan) beş haftalık etkinlikle geliyor ve hepsini bir araya getiren yeni bir Etkinlik Mağazası var. Her zamanki gibi, her haftalık etkinlik, benzersiz temalar ve etkinlik eylemlerine dayalı çeşitli ödüllerle birlikte geliyor. İşte bu etkinliklerden birkaçının önizlemesi, ancak genel olarak, sezon boyunca her Perşembe (PST) yeni haftalık etkinliklerin yayımlandığını kontrol etmeyi unutmayın.

Haftalık Etkinlik – Veba Savaşçısı
Bu sezonun ikinci haftalık etkinliği olan Veba Savaşçısı, büyük ölçüde Çok Oyunculu görevlerle ilgilidir. Özellikle, eleme yapma, birden fazla düşmanı aynı anda öldürme, killstreak’ler kullanma ve tabii ki daha önce bahsedilen Zehirli Varilleri yok etme üzerine odaklanmıştır. Bu zorluğun üstesinden gelerek şu ödülleri kazanabilirsiniz:
(Çıkartma) Ölülerinizi Getirin
(Süs) Ev Çağrısı
(Silah Taslağı) XRK Stalker – Kara Ölüm El Yazması

Etkinlik Mağazası
Genellikle tamamladığınız her haftalık etkinlik, benzersiz Etkinlik Mağazası rozetleri ile birlikte gelir. Bu sezon da farklı değil ve bu rozetleri bazı yüksek kaliteli ödüllerle ilişkilendirilmiş bulacaksınız. İşte onlara bir göz atış:
(Süs) Goo Getter
(Çağrı Kartı) Zehirli Alacakaranlık
(Silah Taslağı) WSP-9 – Hızlı İltihaplanma
(Operatör) Kleo – Tehlike Saldırganı

Bu rozetlerle ilgili önemli olan şey, en iyi Etkinlik Mağazası ödülleri için birçok rozet gerekeceğidir; bu da her haftalık etkinliği en azından kısmen tamamlamanızı gerektirebilir. Ancak bu sezon daha fazla haftalık etkinlik var ve bu da kazanılacak bol miktarda rozet anlamına geliyor! Örneğin, XP Boost Haftası rozet kazanmak için zengin bir etkinliktir, ancak aynı zamanda en zor etkinliklerden biridir.


XP Boost Haftası
Sezonun son haftasında benzersiz bir haftalık etkinlik olan XP Boost Haftası başlatıyoruz. Bu etkinlik, silahları yükseltme, kamuflajları grind etme, profilinizi yükseltme veya Battle Pass’ı geçme isteklerinizi teşvik etmek ve desteklemekle ilgilidir. Her etkinlik eylemi, neredeyse her silah türü ve BR veya MP’deki saf savaşa bağlıdır.

XP Boost etkinliğiyle birlikte, sizi durmaksızın aksiyona sokmak için Shoot The Ship (Shipment ve Plunder içeren) gibi birçok oynatma listesi de başlatacağız. Bunun dışında, XP Boost Haftası da diğer haftalık etkinlikler gibi kendi ödüllerine ve birçok rozete sahiptir. İşte hızlı bir liste:
(Çağrı Kartı) Nekrotik Gece Çöküşü
(Araç Kaplaması) SUV 1996 – Ölçek Kaydırıcısı
(Silah Taslağı) WSP Stinger – Lich Ateşi
Birçok Silah XP Jetonu
15’ten fazla Etkinlik Mağazası Rozeti


Tüm bu içeriklerin haftalık olarak yayımlanmasının yanı sıra, düzenli olarak kontrol edeceğiz, yamalar ve hotfix’ler yapacağız ve gelecek hakkında güncellemeler yapacağız. Daha fazla ayrıntı arıyorsanız, en son düzeltmeler ve teknik değişiklikler için özel ⁠patch-notes bölümüne göz atın.

Son olarak, bu yeni güncellemede üzerinde çalıştığımız iki bilinen sorunu belirtmek istedik. İşte her birinin kısa bir özeti:
Özel Maçlar şu anda bu sorun nedeniyle devre dışı bırakılmıştır, ancak düzeltme ve yeniden uygulama üzerinde çalışıyoruz. Bu düzeltme hakkında haberler için gözünüz açık olsun.
Sezon 4’e yükselten oyuncular için Ana Merkez’deki çeşitli UI düğmelerinin tepki vermemesiyle sonuçlanan bir sorunun farkındayız. Ekip, bu sorunları mümkün olan en kısa sürede çözmek için bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve bu öğleden sonra (birkaç saat içinde) çözmeyi hedefliyor.

Umarız @everyone Call of Duty: Warzone Mobile’ın yeni sezonunun tadını çıkarır ve sizi ⁠wzm-discussion ve ⁠wzm-support’ta görürüz

 • Call of Duty: Warzone Mobile Ekibi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.