AndroidiOS

EA Sports FC Mobil dışında iki futbol oyunu daha geliştiriyor

EA Sports FC Mobil Electronic Arts’ın yaptığı tek futbol oyunu değildir. Bununla birlikte toplamda 3 mobil futbol oyunu geliştirilmektedir.

Electronic Arts, mobil futbol oyunları pazarına girmeye karar verdi. Daha önce şirket, Batı ve Asya için FIFA Mobile’ı geliştirip desteklediyse , şimdi risk artıyor – EA, futbol türünde, ancak farklı oynanışa sahip 3 adede kadar oyun yapıyor.

EA Sports Tactical Football

İlk oyun EA Sports Tactical Football’dur . ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede Android üzerinde bir deneme sürümünden geçiyor. Son haberlerde bununla ilgili daha fazla bilgi var. Oyun, Electronic Arts’ın bir bölümü olan Chillingo tarafından yayınlandı; Chillingo, mobil oyunların tanıtımı üzerinde çalışıyor ve nedense indie türü belirtiliyor.

EA Sports Tactical Football’un özü, oyuncunun yine bir futbol takımının menajeri olarak hareket etmesidir, ancak klasik FIFA oynanışı yerine oyuncuya hızlandırılmış bir formatta ve üstten görünümle bir maç gösterilmektedir. Ve sadece maçın kilit anlarında, oyuncu takımının 3 boyutlu modellerini izler. Oyuncunun hareketlerini seçer ve topu kaybetmeyip gol atmasını umar.

World of League Football

Electronic Arts’ın ikinci oyunu ve FIFA Mobile’ın yerini alan World of League Football. Adın bir EA Sports eki olmamasına rağmen, bu mobil oyun hala EA Sports FC ekosisteminin bir parçasıdır; bu teyit edilmiş bilgidir.

World of League Football birkaç türü birleştirir, ancak bunlara en yakın olanı MMO stratejisidir. Yani Oyuncular, futbol imparatorluğunu ve kulübün altyapısını geliştireceklerdir. Ancak bir ordu ve fantezi ortamı yaratılmamaktadır. Bunun yerine yöneticiler kendilerini kalemlerle, sözleşmelerle silahlandıracak ve FC’lerini zirveye taşıyacak.

World of League Football oyunundaki maçlar hızlıdır. Sadece oyuncu önemli bir ana geri sararak ve maçın bitiminden sonra istatistikleri görüntüleyebilmektedir. Bu maçın sonucunu etkilememektedir.

World of League Football ayrıca Android’de bir deneme çalışmasından ve Google Play üzerinden ön kayıttan geçmektedir. Hatta yine Yayıncı Electronic Arts’tır.

EA Sports FC Mobil

ea sports fc mobile

Son olarak EA Sports FC Mobile oyunundan bahsetmemiz gerekmektedir. Bu, normal oynanış ve maçlar sırasında oyuncuların doğrudan kontrolü ile FIFA Mobile’ın doğrudan yerini alıyor. Daha fazla bilgi bir önceki haberde. Serbest bırakma sonbaharda, muhtemelen Eylül’de gerçekleşecek. Henüz bir ön kayıt yok. EA Sports FC Mobile, FIFA Mobile’ın bir güncellemesi olarak beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.