AndroidiOSMobil Oyunlar

Undawn hayatta kalma oyunu PC ve Mobilde karşılaştırıldı

Tencent’in yeni hayatta kalma oyunu Undawn hem mobilde hem de PC’de beta olarak indirilebilir ve oynanabilir. Peki her iki platformda oyunun nasıl göründüğüne bir bakalım.

Tencent’e bağlı Light Speed firması tarafından Android, iOS ve PC platformları geliştirilen hayatta kalma oyunu Undawn, 6 Nisan tarihinde başlayan bir beta sürecinde bulunuyor. Oyuncular hala beta sürecinde oyunu indirebilir ve deneyimleyebilir. Beta süresi boyunca yeni kullanıcı alımı hakkında herhangi bir kısıtlama söz konusu değil.

Aşağıdaki videoda Undawn oyununun PC ve Mobil sürümü arasındaki grafik ve oynanış karşılaştırmalarını izleyeceksiniz.

Dikkatli bakıldığında PC sürümündeki gölgelendirmeler ve çim detayları mobil sürüme oranla daha fazla ve daha belirgin olmasına rağmen çok büyük farklar söz konusu değil. Performans açısından yine PC sürümü daha iyi sonuçlar veriyor. Ancak oyunda çevre tasarımları, karakter tasarımları, animasyonlar, silahlar ve oynanabilirlik açısından diğer herşey birebir aynı tasarlanmış. Bunun sebebi ise hem PC hem de Mobil platformların birbirleri arasından çapraz oyun deneyimi sunmasıdır. Yani mobil oyuncular ile PC oyuncular aynı sunucularda eşleşebilir ve birlikte oynayabilir.

Tencent’in bu hamlesi, Android PC Emülatörler üzerinden oynamak yerine, direk olarak PC Başlatıcısı üzerinden oynatmak istemesi Google Play Store ve App Store üzerinden yapılan %30’luk kesintiden kaçmaya çalışmış olabileceğini akıllara getiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.