AndroidiOS

World of Warcraft mobil oyunu, Blizzard ve NetEase arasındaki anlaşmazlık nedeniyle iptal edildi

Endişelenmeyin, mevzubahis oyun Warcraft Arclight Rumble değil. Tower-defense türündeki oyun hala canlı ve iyi durumda.

Mart 2022’de Blizzard, 4. Çeyrek mali raporunu paylaştı. Ayrıca Warcraft evreninde geçen birden fazla mobil oyunun planlandığını ve şirketin bir kez daha Çinli yayıncılık devi NetEase ile ortak olduğunu doğruladı. Ancak Bloomberg‘e göre, bu oyunlardan bir tanesi Blizzard ve NetEase arasındaki mali anlaşmazlık nedeniyle rafa kaldırıldı.

Bloomberg’in raporu, yeni World of Warcraft mobil oyunu üzerinde üç yıldan fazla bir süredir çalışan 100’den fazla geliştirici olduğunu iddia ediyor. Ancak iki oyun devi ile olan finansman anlaşmazlığının ardından ekibin NetEase tarafından dağıtıldığı söyleniyor.

Bloomberg’in projeye yakın kaynaklarına göre, World of Warcraft’ın bir yan ürünü olacak olan proje “Project Neptune” olarak adlandırıldı. Yine bu kaynaklara göre, “iki şirket şartlar üzerinde anlaşamadı ve nihayetinde gizli tutulan projenin durdurulması çağrısında bulunuldu.”

İki şirket Diablo Immortal üzerinde de birlikte çalıştı ve bu ortaklık şimdiye kadar her iki şirket için de iyi sonuç verdi. Diablo Immortal’ın mobil versiyonu tek başına 100 milyon doların üzerinde gelir elde etti ve sadece iki ayda 30 milyonun üzerinde indirme aldı. Ancak NetEase, franchise’ı Çin’de yayınlayacakken birkaç sorunla karşılaştı ve lansmanı neredeyse 2022 Temmuz’unun sonuna kadar ertelemek zorunda kaldı.

Activision Blizzard, 30 Haziran 2022’de sona eren üç aylık dönemde finansal hedeflerine ulaşan nadir video oyunu şirketlerinden biri. Şirket hala Microsoft tarafından 68,7 milyar dolara satın alınma sürecinde, ancak Microsoft’un rakibi Sony anlaşma konusunda pek hevesli değil ve Call of Duty’yi Xbox’a kaybetmekten endişe ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.