AndroidiOS

2022’nin ilk yarısında yalnızca 2 mobil oyun türü gelirini artırdı

App Store ve Google Play’de neden bu kadar az yarış, nişancı ve simülatör olduğunu merak ettiyseniz , cevabı Sensor Tower’da.

2022’nin ilk yarısında yalnızca arcade ve masaüstü mobil oyunların geliştirici gelirini artırdığı ortaya çıktı: Amerikalı oyuncular, ana alt türü boş oyunlar olmak üzere atari oyunlarına yaklaşık 176 milyon dolar harcadı . En iyi proje yayıncı Gigantic’ten Clawee idi ; ardından Gold & Goblins ve Idle Mafia geliyor.

Yaratıcıları için 388,8 milyon dolar kazanan masa oyunları ikinci en popüler tür oldu. Diğer tüm mobil oyun kategorileri , özellikle yarış projeleri olmak üzere 2022’de %28,8’e varan bir düşüş yaşadı. Ancak şimdi oyun yayıncılarının tek bir türe odaklanacağını düşünmeyin: yılın ilk yarısında bulmacalar 2,3 milyar dolar , kumarhaneler 2,2 milyar dolar ve stratejiler 2 milyar dolar kazandı.

Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde – enflasyon karşısında yaşadığı sorunlar ve artan yaşam maliyeti ile – mobil oyunlara ve kurulumlarına harcanan para miktarı azalmaktadır. Ve genellikle bu, Genshin Impact ve diğer en iyi projeler için 2. en büyük pazardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.