Genel

PUBG Mobile 0.9.0 Güncelleme Yenilikleri

PUBG Mobile oyunu her yeni versiyonda yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Global sürümde henüz versiyonumuz 0.7.0 iken, PUBG Mobile  Çin sürümünde 0.9.0 versiyonu yayınlanmak üzere. Bakalım bu versiyonda bizleri ne gibi yenilikler bekliyor.

 Çin Sürümünü İndir: http://www.ersincaki.net/pubg-mobile-cin-versiyonu-son-surum/

Bu güncelleştirme özeti:

 

1. Yeni hava sistemi

PUBG Mobile çin sürümüne 0.9.0 güncellemesi ile eklenen yeniliklerden biri de dinamik hava sistemi. Yani siz oyuna gündüz hava aydınlık ile başladığınızda, oyun içerisinde birden hava şartları değişecek ve hava kararacak gece olacak. Oyun devam ettiği sürece gündüz ve gece döngüsü de sürekli devam edecek.

İlgili gece döngüsünü gösteren video

Gece modunda etrafınızı daha net görebilmek için oyunda bulmanız gereken bir gece gözlüğü var. Bu gözlüğü taktığınızda karanlık ortamları daha aydınlık ve net görebileceksiniz. Bu gece görüşü gözlüğü çantanızda stoklanabilir. Dilerseniz gözlüğün gece modunu aktif edebilir dilerseniz kapatabilirsiniz. Bu bir seçenek olarak sunulmuş durumda.

2. Yeni Görsel Stil (Film Sitili)

Oyuna yeni bir görsel stil olan Film Stili eklenecek. Bu stili kullanmak istediğinizde ayarlara girerek seçebilirsiniz. Seçili hale getirdiğinizde oyun içinde anında uygulanacaktır.

Yeni Film Stili oyun içindeki renkleri ve konstratı artırır. Gözü yormayacak şekilde yapıları ve çevre dokularını daha keskin ve net görmenizi sağlar. Doygunluğu düşük olduğundan daha rahat bir oyun deneyimi sunar.

Aşağıdaki görsellere bir bakalım.

Hava Alanı (Sol taraf Film Stili, Sağ taraf Klasik)

Orman (Sol taraf Film Stili, Sağ taraf Klasik)

Şehir (Sol taraf Film Stili, Sağ taraf Klasik)

3. Sürüş ve Araç İçi FPS Optimizasyonu

PUBG Mobile Çin sürümünde 0.9.0 ile birlikte araç içi FPS sürüşü eklenecek. Bu özellik daha önce duyurulmasına kartşın son anda iptal edilmişti. Bunun sebebi araç içi FPS görüş açısındaki araçların dokularının çok düşük ve yetersiz olmasıydı. Şimdi ise daha optimize ve dokularıyla birlikte grafikleri artırılmış olarak yeni versiyonda karşımıza çıkacak.

Ayrıca oyun içi araç müzikleri de eklendi. Araç içi müzikleri dilerseniz oyun ayarlarındaki araç kontrolleri ayarları sekmesinden kapatabilir veya açabilirsiniz.

Yeni Versiyonla ilgili yeni bir videoda daha var aşağıdaki oynatıcıdan seyredebilirsiniz.

4. Yeni Rekabetçi Eğlence Modu

Bu yeni rekabetçi eğlence modunda, otomatık eşya toplama, mini harita üzerindeki ayak izleri ve atış izlerinin görünmesi durumu, otomatik şarjör doldurma ve mermi yenilemesi durumu, otomatik kapı açılması durumu gibi oyuncunun işini kolaylaştıran tüm etmenler kapanmış olacak ve açamayacaksınız. Oyunu bu şekilde tıpkı PC’de olduğu haliyle oynayarak kalitenizi gösterebilirsiniz.

5. Yeni Atıcı Silahı QBU

Bu versiyonda oyuna yeni QBU silahı ekleniyor. Sanhok haritasında Mini 14 yerini alacak olan bu silah 5.56 mermi kullanıyor ve oldukça etkili hasar verebiliyor.

6. Yeni Araçlar: Ronnie Pickup

Sadece Sanhok haritasında kullanılabilen bu araç 4 kişiyi hızlı bir seyehate çıkaracak şekilde tasarlandı.

7. Ayarları Bulut’a Kaydetme

Yeni eklenen bu ayar sayesinde, oyun için yapmış olduğunuz kontrol dizaynından diğer tüm ayarlara kadar değiştirdiğiniz herşeyi bulut üzerinden depolayabilecek, bir başka cihazda ayarlarınızı olduğu gibi kullanabileceksiniz.

8. En Uygun Dürbünü Seçme

Artık yerden bir dürbün aldığınızda çantanızda bulunan dürbünler ekranda listelenecek ve o esnada silahınıza en uygun dürbünü hızlıca seçebileceksiniz.

9. Yeni Animasyonlar

Bu yeni güncelleme ile birlikte, koşarken yatma butonuna bastığınızda karakteriniz atlayarak yere yatacak.

10. Harita Güvenli Alan Düzenlemesi

Bu versiyonla birlikte radyasyonun dışında kalan bölge tamamen mavi olarak değiştirildi. Bu özellik tıpkı PC sürümündeki gibi çalışıyor. Aşağıdaki resimde harita üzerinde mavi bölgenin tamamen radyasyona mahruz kaldığı bölge olduğunu görebilirsiniz.

11. Bot Oyuncular Şimdi Daha İyi Yapay Zekaya Sahip

Yeni versiyonla birlikte, oyunda bulunan bot’lar artık evlere girebiliyor, loot yapabiliyor ve sizin bulunduğunuz kata kadar sizi takip edebiliyorlar. Ayrıca eskiden sadece yürüyerek hareket eden botlar, şimdi hartitada koşarken bile görünebilecek.

Yeni versiyonla ilgili aşağıda inceleme videosu vardır. İyi seyirler.

İnceleme Videosu

 

Daha fazla detay için web sitemizi takipte kalın.

İlgili Makaleler

17 Yorum

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.