Genel

PUBG Mobile Çifte Dürbün ve Diğer Yenilikler

Battleground tarzının en iyi örneklerinden biri olan PUBG Mobile oyunu gün geçtikçe yeni özelliklere kavuşuyor. Bu özelliklerin her biri PC sürümünde daha önce gördüğümüz birkaç yenilikten oluşuyor. Bunlardan en belirgini ise Çifte dürbün bizleri karşılıyor.

Yeni Güncelleme Yeni Özellikler

 

Android ve iOS platformlarında üstün bir hakimiyeti olan PUBG Mobile oyunu yeni güncellemeler ile yeni özellikleri bünyesinde barındırırken, bu özellikleri Global sürümünden önce oyunun Çin versiyonunda görmek artık alışageldiğimiz bir durum. Aşağıda listeleyeceğimiz bu özellikleri çoğu, şuanda oyunun Çin versiyonunda test ediliyor ve çok yakın zamanda Google Play Store ve App Store marketlerinde de yerini alması bekleniyor.

Double Scope (Çifte Dürbün)

PC sürümünde de çoktandır var olan bu özellik nihayet PUBG Mobile oyununa geliyor. Tek bir ateşli silahın üzerinde iki farklı dürbün yer alıyor. Kullanmış olduğunuz tüfek ile uzak mesafelere 2X veya üzeri dürbünler ile ateş edebilirken, hızlı aksiyonlarda yakın mesafedeki düşmanlara dürbün tak çıkar ile uğraşmadan Kırmızı Nokta dürbünü ile ateş edebileceksiniz. Bu geçişleri hızlıca yapabilmek için oyuna ayrıca bir buton daha eklendiğini söylemeden geçmeyelim.

 

Oyun İçerisinde Canlı Türleri

Özellikle Vikendi haritasında karşımıza, etrafta dolaşan Ceylan türleri çıkacak. Bu tarz küçük ama dikkat çekici yeni detayların oyunda olması nekadar doğru bilemeyiz. Çünkü uzak mesafelerde bu canlı türlerini düşman sanarak konsantre bozukluğu yaşarmıyız bilemiyorum. Üstelik bu canlı türlerini düşman sanarak uzak mesafeden atışlar yaptığımızda yakınımızda bulunan diğer düşman oyunculara yerimizi belli etmemiz de olası.

 

Karda Yürürken İz Bırakın

Yine Vikendi haritasında karşımıza çıkan bu ufak detay sayesinde karda yürürken, sürünürken veya araç kullanırken iz bıraktığımızı hatırlatmak isterim. Önceden olmayan bu detaylar gelecekte PUBG Mobile oyununda karşımıza çıkacak. Bunun ne gibi avantajları veya dezavantajları olacağını oyun içi deneyimledikten sonra anlayabileceğiz.

 

Antreman Modunda Daha Çok Mermi Bulundurun

Antreman modunda mermi toplamak kimi zaman oyunseverlerin canını sıkıyor olabilir. Gelecek güncelleme ile artık standların üzerinden topladığımız mermi paketleri 30 yerine 120 olacak.

 

FPS Görüş Açısı Optimize Edildi

Yukarıdaki resime bakarak bunu anlamak mümkün olmayabilir belki ama yine de bu yenilikten birkaç bahsetmek istiyorum. Özellikle hafif makineli tüfek taşıdığınızda birinci şahıs bakış açısında hareketlerinizin daha optimize ve daha doğru olduğunu göreceksiniz. Belki küçük bir düzenleme olabilir ama aslına uygun bir şekilde optimize edilmesinin de görselliğe katkısı büyük.

Ayrıca tüm bu yenilikleri video olarak izlemek isterseniz sizin için hazırladığım bu videoya bakabilirsiniz.

Video

Download PUBG Mobile Çin
Download PUBG Mobile Timi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Emek veriyorum ve sizlerden karşılığını bekliyorum. Kazançlarım zaten yetersiz ve bu yüzden Reklam engelleyici özelliğinizi devre dışı bırakmanızı istiyorum. Anlayışınız için teşekkürler.